Sarezu čeká těžký zápas v Chomutově

Adam Bagar, 13.11.2007
Ve 21. kole 1. hokejové ligy zavítá Sareza na led vedoucího týmu celé soutěže - Chomutova. Severočeši zatím prohráli pouhé dva zápasy a již devět kol nepocítili hořkost porážky. V minulém kole zavítali na led Šumperka, kde povinně zvítězili 4:2. To Sareza Ostrava po několika zápasech bez vítězství si v posledním kole poradila na domácí půdě s nováčkem z Mostu, když zvítězila 3:0. Utkání začíná ve středu 14.11. od 17:30 hod. na chomutovském ČEZ stadionu a vy jej můžete sledovat prostřednictvím tradičního online přenosu.

Tým KLH Chomutov momentálně obsazuje 1. příčku západní skupiny, když v minulém kole dokázali severočeši využít mírného zaváhání Mladé Boleslavi, která vyhrála v Jihlavě až v prodloužení. Chomutovští už devět kol neztratili ani bod a některé jejich až drtivé výsledky určitě svědčí o jejich obrovské ofenzivní síle. V posledních čtyřech kolech dokázali nasázet svým soupeřům 25 branek! V zápasech Sarezy s Chomutovem padá vždy mnoho branek. Loňská sezona ale byla na góly až moc bohatá. V každém ze čtyř loňských utkání padlo alespoň osm branek a celkově si oba týmy vzájemně nastřílely 37 gólů.

V posledním utkání zavítal Chomutov na led posledního týmu východní části - Šumperku, kde se čekala určitě velká ofenzivní kanonáda. Ta se však nekonala, ale i tak si hosté připsali tři body za vítězství 4:2. To Sareza Ostrava již doma musela zvítězit po několika nevydařených zápasech. Do Ostravy přijeli hráči Mostu, kteří díky skvělému výkonu Jakuba Čecha nevstřelili domácí Sareze ani branku, a tak ostravští zvítězili nad Mostem 3:0, když v každé třetině vstřelili jednu branku.

Nejproduktivnějším hráčem Chomutova je Milan Kastourek, který nasbíral již úctyhodných 25 bodů za 12 branek a 13 asistencí. S touto skvělou bilancí se tak nachází na druhém místě v tabulce produktivity 1. ligy. Tentýž hráč tak logicky vévodí i statistikám nejlepšího střelce a nejlepšího nahravače. Zlým mužem Chomutova je Josef Révay, který si již připsal 92 trestných minut. Za tuto nepříliš příznovou bilanci mu patří druhé místo v celé soutěži. Brankářskou oporou severočechů je Luboš Horčička, který má průměr 1,83 branek na zápas, a tak patří k nejlepším gólmanům první ligy.

Utkání bude řídit pan rozhodčí Štěpán Souček.

Poslední kolo obou týmů

KLH Chomutov

20. kolo: Hokej Šumperk 2003 - KLH Chomutov 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Antonovič (Špelda, Galvas), 24. Kovář (Kloz) - 2. Jeslínek (Havlůj, Šíp), 23. Boušek (Charousek), 32. Boušek (Charousek, Hašek), 33. Havlůj (Jeslínek).
více o zápase

HC Sareza Ostrava

02. kolo: HC Sareza Ostrava - HC Most 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Najdek (Boháč, Rimmel), 21. Ovšák (Šebesta, Červenka), 51. Svačina (Gelačák, Hubáček).
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledních zápasech

KLH Chomutov: Horčička - Bombic, Malinský, Révay, Trefný, Kolda, Chatrnúch, Březina, Ťupa - Jíra, Kostourek, Polodna - Jeslínek, Šíp, Havlůj - Mikšovic, Heinisch, Tauš - Boušek, Charousek, Hašek

HC Sareza Ostrava: Čech - Ovšák, Vnenk, Rimmel, Vajda D., Tesařík, Suchý, Holík, Palík - Šebesta, Boháč, Červenka - Pavelek, Najdek, Zdeněk - Gelačák, Hubáček, Svačina - Sikora, Novák, Glas

Ligová bilance HC Sareza Ostrava - KLH Chomutov

Sareza – Chomutov Výsledky Bilance
2004/2005 I. liga 0:4, 4:4, 6:1, 4:3 pr. 1 – 1 – 1 – 0 – 1 14:12
2005/2006 I. liga 1:3, 1:0, 0:3, 3:5 1 – 0 – 0 – 0 – 3 5:11
2006/2007 I. liga 4:5, 5:4 s.n., 5:6 pr., 3:5 0 – 1 – 0 – 1 – 2 17:20
Celkem 2 – 2 – 1 – 1 – 6 36:43

Statistiky soupeřů

KLH Chomutov HC Sareza Ostrava
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE - SKUPINA
1. místo (51 bodů) - Západ 3. místo (33 bodů) – Východ
SKÓRE
BILANCE
16– 1– 1– 2 9– 1- 4- 6
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
8:0 (Most) / 1:4 (Hradec Králové), 2:5 (Mladá Boleslav) 9:0 (Šumperk) / 2:5 (Havířov, Mladá Boleslav)
HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Milan Kastourek 25 (12+13) Pavel Šebesta 18 (6+12)
STŘELEC
Milan Kastourek 12 Daniel Boháč 12
NAHRÁVAČ
Milan Kastourek 13 Pavel Šebesta 12
NEJLEPŠÍ V +/-
Jaroslav Hašek +17 Libor Gelačák +9
NEJTRESTANĚJŠÍ
Josef Révay 92 Libor Gelačák 55
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Luboš Horčička 94,49% Jakub Štěpánek 94,92%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Luboš Horčička 1,83 Jakub Štěpánek 1,91

Z historie chomutovského hokeje

Hokej v Chomutově se začal hrát těsně po druhé světové válce, místní hokejový klub byl založen v roce 1945. Za čtyři roky své existence si vybojoval postup do oblastního přeboru, což byl tehdy předstupeň k 1. lize (nejvyšší v ČSR) a po dvou letech se dočkal i postupu mezi elitu. Konec padesátých let byl ve znamení stoupající tendence ve výkonech a konečná druhá příčka z roku 1956 toho byla důkazem. Bohužel v tomto roce se při návratu z turnaje ve Švýcarsku zřítilo letadlo s druhou polovinou chomutovské výpravy.

V šedesátých letech i vinou stárnutí kádru ustupoval Chomutov ze svých pozic a dokonce z 1. ligy spadlo. Až na třetí pokus, v roce 1967, slavili návrat, ale jen na jeden rok. Trvalo pak pět let, než se opět Chomutov objevil v nejvyšší soutěži. A opět jen na jednu sezónu, v roce 1974 sehrál prozatím svůj poslední zápas v této soutěži. Klubu se nedařilo ovšem ani ve 2. lize se jim nedařilo a v osmdesátých letech opustili i druhou ligu.

V roce 1997 odkoupil Chomutov od Ústí nad Labem první ligu a především baráž o extraligu v roce 2001 proti Karlovým Varům lze považovat za největší úspěch. Tým se stal přesto postrachem všech soupeřů ve vyřazovacích bojích, v ročníku 2004/2005 v semifinále notně potrápil později vítěze a postupující České Budějovice a o další dva roky později nestačil na soupeře z Ústí nad Labem až ve finále.