Sarezu čeká nováček z Vrchlabí

Jan Škarpa, 23.10.2007
Ačkoli je D&D Elektromont Vrchlabí nováčkem v první lize, vůbec si tak nepočíná a je ve skupině Západ na lichotivém třetím místě. Sareza zaujímá ve své skupině naprosto stejnou příčku a má pouze o bod méně, než její nejbližší soupeř, bude tedy zajímavé sledovat, která ze skupin je „silnější“. utkání začíná ve středu 24. října v 18:00 a vy jej můžete sledovat mimo jiné prostřednictvím tradičního online přenosu.

Třetí místo je pro nováčka soutěže velice lichotivá pozice. První dvě utkání sice znamenaly porážky, poté se však již Vrchlabí vyšvihlo na pozice, které se fanouškům domácího celku musí líbit. Počet diváků, kteří chodí pravidelně ve Vrchlabí na hokej se přehoupl od počátku soutěže přes 1500 a již několikrát Vrchlabí jen těsně unikla hranice 2000 fanoušků na zápase.

V posledním zápase se náš nejbližší soupeř vyznamenal na ledě jednoho z favoritů soutěže, když porazil Mladou Boleslav 4:1 po dvou brankách Kříže a následně přesných trefách Jecha a Horčičky. To Sareza v posledním zápase neuspěla a odvezla si z Olomouce pouze jeden bod za prohru 4:3 v prodloužení. Ostrava sice vedla již 3:0, ale v rozmezí 51. a 53. minuty domácí dokázali srovnat. prodloužení rozhodl krátce po jeho začátku Ministr.

Produktivitě ligového nováčka vévodí Kamil Tvrdek s 15 body za 9 branek a 6 přihrávek. Stejný hráč je také nejlepším střelcem týmu, v nahrávkách vede Daniel Brynecký, který již 8krát přesně asistoval. Nejtrestanějším hráčem je Petr Přeučil, který nasbíral ve 13 zápasech již 94 trestných minut. V brance je oporou Pavel Falta, jehož průměr branek na zápas jen těsně překračuje hranici dvou branek a činí 2,04.

Poslední kolo obou týmů

D&D Elektromont Vrchlabí

14. kolo: Mladá Boleslav - Vrchlabí 1 : 4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 20. Gombár (Nouza, Král) - 16. Kříž (Přeučil, Plodek), 29. Jech, 53. Kříž, 59. Horčička.
více o zápase

14. kolo: Olomouc – Sareza Ostrava 4 : 3 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 51. Ministr (Bouz, Smejkal), 51. Zbořil (Čuřík), 53. Čuřík (Zbořil), 61. Ministr (Kříž) - 8. Gelačák (Sochorek, Červenka), 19. Glas (Sochorek), 35. Boháč (Tesařík, Holík).

Sestavy obou soupeřů v posledních zápasech

D&D Elektromont Vrchlabí: Falta - Rýgl, Vála, Matějíček, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Bendík - Tvrdek, Pajič, Brynecký, Gangel, Horčička, Jech, Přeučil, Kříř, Plodek, Nakládal, Bárta, Nevyhoštěný.

HC Sareza Ostrava: Masný - Ovšák, Palík, Rimmel, Vnenk, Tesařík, Holík - Šebesta, Boháč, Hubáček - Sikora, Najdek, Řípa - Gelačák, Sochorek, Červenka - Novák, Grygar, Glas.

NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
6:2 (Most) / 0:3 (Mladá Boleslav) 9:0 (Šumperk) / 2:5 (Havířov)
HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Kamil Tvrdek 15 (9+6) Pavel Šebesta 15 (6+9)