Sarezu čeká doma Most

Jan Škarpa, 09.11.2007
Po zápase v Mladé Boleslavi se představí Sareza Ostrava opět před domácím publikem, když vyzve HC Most. Sareza nedokázala vyhrát již čtyři zápasy v řadě a tak se bude chtít před domácím publikem s nováčkem soutěže ukázat. Pomoci ostravskému celku může nově příchozí Jiří Zdeněk, který doposud působil v Havířově. Utkání začíná v sobotu 10.11. v 17:00. Pokud se nemůžete na Zimní stadion v Ostravě Porubě dostavit, můžete utkání sledovat prostřednictvím tradičního online přenosu.

V posledním, 19. kole, přivítal na svém ledě nováček z Mostu dalšího nováčka v letošní sezóně, Šumperk. HC Most sehrál proti Drakům úspěšný zápas a vyhrál 3:1. To Sareza zápasila s Mladou Boleslaví a sic vedla po první třetině 2:0, podlehla nakonec Bruslařskému klubu 5:2. V následujícím zápase bude Ostrava spoléhat na novou posilu Jiřího Zdeňka, který přišel do Ostravy výměnou za Dalibora Sochorka.

Nejproduktivnějším hráčem Mostu je Pavel Metlička, který nasbíral 10 bodů za 8 branek a 2 asistence. Pavel Metlička je zároveň nejlepším střelcem týmu, mezi nahrávači vévodí se sedmi přesnými přihrávkami Kamil Koláček, který okusil první ligu také v dresu Sarezy. Zlým mužem Mostu je Jakub Suchánek, který si připsal již 57 trestných minut. Mezi třemi tyčemi se nejčastěji ukazuje Radek Fiala, který má průměr 3,99 branek na zápas.

Poslední kolo obou týmů

HC Sareza Ostrava

19. kolo: BK Mladá Boleslav - HC Sareza Ostrava 5:2 (0:2, 4:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Rumpel (Král, Jindra), 37. Handlovský (Gajovský, Rumpel), 38. Král (Macháček), 40. Mikulík (Sedlák, Ivan), 47. Rumpel (Lukáč) – 8. Rimmel (Ovšák, Najdek), 18. Ovšák (Rimmel, Najdek).
více o zápase

HC Most

19. kolo: HC Most - HOKEJ ŠUMPERK 2003 3:1 (0:1,1:0,2:0)
Branky a nahrávky: 37. Sýkora (Szakál), 58. Prošek (Rindoš), 60. Míka (Szakál) - 4. Piluša.
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledních zápasech

Sareza Ostrava: Masný – Ovšák, Vnenk, Rimmel, Palík, Tesařík, Vajda D., Holík, Suchý – Šebesta, Boháč, Hubáček – Gelačák, Najdek, Červenka - Pavelek, Sochorek, Sikora – Svačina, Novák, Glas

Most: Chábera - Martínek, Prošek, Szakál, Suchánek, Charousek, Plaček, Pojkar - Urban, Bahenský, Kudrna, Plachý, Sýkora, Metlička, Buďa, Míka, Kašťák, Trávníček, Rindoš, Zaťovič

Ligová bilance HC Sareza Ostrava - HC Most

Sareza – Most Výsledky Bilance
2003/2004 baráž o I. ligu 1:1, 4:2 1 – 0 – 1 – 0 – 0 5:3
Celkem 1 – 0 – 1 – 0 – 0 5:3

Statistiky soupeřů

SAREZA OSTRAVA HC MOST
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE - SKUPINA
3. místo (30 bodů) - Východ 7. místo (19 bodů) – Západ
SKÓRE
BILANCE
8– 1– 4– 6 5– 1- 2 - 11
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
6:2 (Šumperk) / 2:5 (Havířov, Mladá Boleslav) 5:1 (Třebíč) / 0:8 (Chomutov)
HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Pavel Šebesta 17 (6+11) Pavel Metlička 10 (8+2)
STŘELEC
Daniel Boháč 12 Pavel Metlička 8
NAHRÁVAČ
Pavel Šebesta 11 Kamil Koláček 7
NEJLEPŠÍ V +/-
David Mocek +9 Tomáš Sýkora +6
NEJTRESTANĚJŠÍ
Libor Gelačák 53 Jakub Suchánek 57
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Jakub Štěpánek 94,77% Radek Fiala 89.14%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Jakub Štěpánek 1,91 Radek Fiala 3,99

Z historie mosteckého hokeje

Oddíl ledního hokeje byl v Mostě založen v roce 1946, ale až o šest let později nastoupil tým v krajském přeboru pod hlavičkou "hokejový oddíl UHLOMOST". V šedesátých a sedmdesátých letech se tým střídavě nazýval SHD či Báňské stavby Most. Ročník 1976/1977 přinesl do Mostu II. ligu tehdejšího Československa, ale reorganizace soutěží poslala tak jako v případě mnoha jiných týmů Severočechy do divize.

Muži se v krajském přeboru drželi dlouhé roky a teprve v roce 1991 postoupili do II. ligy. Pět let poté byla založena společnost HC Most, s.r.o. a tým pod tímto názvem se snaží čtyřikrát neúspěšně projít baráží o I. ligu - v jedné z nich se střetl také se Sarezou Ostrava, po remíze na mosteckém ledě si soupeř přijel do Ostravy pro porážku. V ligovém ročníku 2006/2007, tedy v době, kdy tým slavil 60 let od svého založení a 10 let od vzniku HC Most, s.r.o., postoupil na pátý pokus do druhé nejvyšší soutěže ČR.