Sarezu čeká čtvrtý venkovní zápas v řadě, jede do Havlíčkova Brodu

Jan Škarpa, 30.10.2007
Již čtvrté venkovní utkání v řadě čeká ve středu 31. října na hokejisty Sarezy. Protivníkem hráčům z Ostravy bude HC Rebel Havlíčkův Brod, který v posledním utkání naplno bodoval na ledě Šumperka. Utkání začíná na stadioně Kotlina v 18:00 a vy jej můžete sledovat také prostřednictvím tradičního online přenosu, odkaz na něj naleznete na našich stránkách.

Hokejisté Rebelu dokázali v minulém kole protrhnout krátkou sérii porážek vítězstvím na ledě Šumperka 4:2 a určitě budou chtít načít novou, tentokrát však vítěznou "šňůru". Hráči Sarezy však na druhé straně budou dozajista chtít zapomenout na porážku v Kadani 3:2 po prodloužení. Ostrava v Kadani ztratila zápas, ačkoli vedla již 2:0 dvěmi brankami Daniela Boháče.

Nejproduktivnějším hráčem Havlíčkova Brodu je Vladislav Kubeš, který nasbíral 19 bodů za 4 branky a 15 asistencí. Patnáct přesných přihrávek pasuje Kubeše také na nejlepšího nahrávače týmu. Mezi střelci zatím dominuje Daniel Hodek s 9 brankami, nejproduktivnějším obráncem je Michael Vyhlídal s 9 (1+8) body. Nejtrestanějším hráčem Havlíčkova Brodu a tudíž i pomyslně největším „Rebelem“ je Vladislav Kubeš, kterému rozhodčí vyměřili již 36 trestných minut. V bráně se nejbližší soupeř Sarezy spoléhá na Stanislava Nerudu, jehož procentuální průměr je těsně pod hranicí 90%, přesněji 89,89%.

Poslední kolo obou týmů

HC Rebel Havlíčkův Brod

15. kolo: Hokej Šumperk 2003 - HC Rebel Havlíčkův Brod 2:4 (2:3, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Bařica (Meluzín), 15. Ambros (Antonovič) - 13. Borůvka (Borovanský), 16. Němec (Třetina), 18. Varga (Hodek,Kubeš), 44. Drtina.
více o zápase

14. kolo: SK Kadaň – Sareza Ostrava 3:2pp (0:0 0:2, 2:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 44. Derfler (Spitzer), 56. Vrtek (Jan Bauer, Derfler), 63. Vrtek (Hlubuček, Brňák) - 29. Boháč (Ovšák), 31. Boháč (Šebesta, Palík).

Sestavy obou soupeřů v posledních zápasech

HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda – Borůvka, Drtina, Jebavý, Jelínek, Pavlík, Vašíček, Vyhlídal – Borovanský, Dušátko, Čermák, Endál, Hodek, Holec, Jelínek, Kreuzer, Kubeš, Němec, Třetina, Varga.

HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Ovšák, Palík, Rimmel, Vnenk, Tesařík, Buček - Šebesta, Boháč, Hubáček - Sikora, Najdek, Řípa - Pavelek, Sochorek, Červenka - Gelačák, Svačina, Glas.

NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
4:1 (Kadaň) / 0:7 (Třebíč) 9:0 (Šumperk) / 1:4 (Brno), 2:5 (Havířov)
HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Vladislav Kubeš 19 (4+15) Pavel Šebesta 17 (6+11)

Z historie havlíčkobrodského hokeje

Bruslení se na havlíčkobrodsku rozšířilo již koncem devatenáctého století a první hokejový oddíl byl založen v roce 1928. Klub hrával řadu let krajské a oblastní soutěže a až šedesátá léta přinesla první výrazné úspěchy. V roce 1961 získal Havlíčkův Brod titul přeborníka ČSSR a následující roky trávil také v I. lize.

Návrat ke staré slávě zaznamenal tým až v devadesátých letech 20. století. Z krajského přeboru se probojoval do II. ligy a následně i do druhé nejvyšší soutěže v ČR. Tu hrál šest sezón, než v roce 1999 sestoupil do druhé ligy. Po sedmi dlouhých letech se Rebel mohl opět radovat z postupu mezi prvoligové celky a v úvodní sezóně 2006/2007 zakončil ročník na jedenácté příčce, dvacet bodů za osmou Sarezou Ostrava.