SEZONA 2023/2024: Opory zůstávají, přichází čtveřice nových jmen, loučí se Šlahař

SEZONA 2023/2024: Opory zůstávají, přichází čtveřice nových jmen, loučí se Šlahař

Lukáš Bajgar, 05.05.2023
HC RT TORAX Poruba 2011 zbrojí na nový ročník, zatímco některá velká jména zůstávají zatím skryta, kádr se rozšiřuje o čtyřlístek noviců v dresu ostravského prvoligového celku.

„Nejdříve bychom chtěli poděkovat Jakubu Šlahařovi za jeho služby a přejeme mu spoustu úspěchů a štěstí ve Zlíně,“ děkuje generální manažer Pavel Hinner a pokračuje, „Kuba je profesionál každým coulem, ale potřeboval z rodinných důvodů být blíže domovu a rozhodně jsme mu nechtěli bránit, proto jsme se se Zlínem domluvili na výměně za Petra Mrázka, skvělého střelce.“

Petr Mrázek, osmadvacetiletý odchovanec brněnského hokeje přichází do Poruby z města čtvrtfinálového přemožitele, tedy ze Zlína. V minulém ročníku zaznamenal za Berany téměř čtyřicet bodů a navázal na úspěšný ročník v Prostějově, kde explodoval 25 brankami a 25 asistencemi v základní části před dvěma lety, a třiačtyřiceti body před třemi lety.

Ze Vsetína pak přichází dvaadvacetiletý Daniel Klímek, jenž v poslední sezoně na konci vypomáhal lídrovi z Třebíče, kde získal bilanci půl bodu na zápas. Klímek v mládežnických kategoriích reprezentoval také Českou republiku.

Dále se mohou fanoušci Poruby těšit na Aarona Berishu, Jiřího Brodka, Víta Christova, Tomáše Gřeše, Daniela Häringa, Jakuba Koudelného, Davida Moravce jr., Vojtěcha Střondalu, Tomáše Šoustala, Michala Vachovce a Maxima Vehovského.

Muziku mezi obránci bude nově tvrdit Michal Gutwald, devětadvacetiletý metrákový kus, k tomu 191 centimetrů výšky. Kladenský odchovanec naposledy působil v nejvyšší francouzské lize, v týmu Anglet, před dvěma lety získal zase stříbro s Crakovií Krakow.

Na zkoušku přichází devatenáctiletý Andrej Adamec, jenž loni působil ve švédské juniorské soutěži a jenž je odchovancem Příbrami, ale prošel si především mládežnickými výběry Sparty Praha. Obránce s ofenzivními choutkami tak prvně nastoupí do seniorského hokeje.

V obranných řadách pak může porubský fanoušek vidět i stálice nejen loňské sezony: Lukáše Douderu, Filipa Hlaváče, Jiřího Klimíčka, Justina Lemckeho, Adama Sedláka a Tomáše Voráčka.

„Filip Hlaváč si výbornými výkony v juniorce řekl o místo v A-týmu, jsem velice rád, se stane součástí hlavního mužstva,“ přibližuje Pavel Hinner a dodává, „o místo v A-týmu se samozřejmě poperou i junioři Jakub Koudelný, David Moravec a Maxim Vehovský.“


HC RT TORAX Poruba 2011 bude o dalších změnách v kádru informovat v následujících týdnech.