SEZONA 2023/2024: Obranná posila jak hrom, do Poruby přichází Jan Pohl

Lukáš Bajgar, 31.05.2023
Defenzíva Poruby, stejně jako i útočné řady, doznává spíše kosmetických změn, které v rámci koncepce klubu přinášejí zkvalitnění po herní stránce. Novou tváří HC RT TORAX Poruba 2011 se stává Jan Pohl.

Jan Pohl přichází ze slovenského angažmá v Žilině, kde si především v playoff podmanil tamější fanoušky, bilance patnácti bodů (4 + 11) v osmnácti utkáních je více než jasnou pozvánkou, proč si Pohla oblíbit.

Ofenzívně laděný bek už v minulosti prokázal své kvality a v sezoně 2021/2022 byl vyhlášen nejlepším obráncem celé Chance ligy! V dresu Sokolova získal 33 kanadských bodů v základní části a další čtyři ve vyřazovacích bojích. Když se ale člověk podívá na statistiky kolínského odchovance podrobně, vidí stabilitu: 37, 37, 29, 28, 34, 18, 26, 39,… a tak bychom mohli pokračovat, toto jsou kanadské body posledních sezon v dresu Sokolova, Kladna, Slavie či Jihlavy.

První kroky ve velkém hokeji měl v Kolíně a na pár let se usadil v Kobře Praha, kde byl nejproduktivnějším bekem, nebo střelcem, či nahrávačem, prostě bodová mašina.

„Honza Pohl je hráč, který dlouhodobě sbírá body,“ přibližuje důvody podpisu smlouvy generální manažer Pavel Hinner, „je velice platným univerzálním hráčem, typově jsme takového obránce hledali delší dobu a jsem rád, že jsme se dohodli. Je zkušeným hráčem, který umí sám rozhodovat v těžkých momentech.“

Statistiky Jana Pohla dle EliteProspects