SEZONA 2022/2023: Zástupy Porubanů se rozšiřují, přicházejí Klimíček s Hudečkem

Lukáš Bajgar, Dominik Březný, 14.06.2022
HC RT TORAX Poruba 2011 v ročníku 2022/2023 posílí dvojice odchovanců Jiří Klimíček a Jan Hudeček.

Devětadvacetiletý světem ostřílený obránce Jiří Klimíček přichází do Poruby po dlouhých jedenácti sezonách. V době vzniku současného A-týmu pod hlavičkou RT TORAX byl na odchodu v juniorském věku do MHL, juniorské ligy KHL, v níž si vedl více než na výbornou. Karlovy Vary doslova a do písmene uchvátil.

Následovala štace v Havířově, v rakouské EBEL lize a následných několik let ve Francii, kde hokejově dozrál. Když se v ročníku 2020/2021 stal mistrem polské soutěže, korunoval tak dosavadní práci. Minulý rok bojoval za Jestřáby v Prostějově a se ziskem 33 kanadských bodů zaujal místo mezi nejlepšími hráči Chance ligy.

Jan Hudeček se naopak do Poruby vrací po jednoleté štaci v Havířově. Tam si vedl nadmíru výborně, získal téměř bod na zápas, týmově to ale neklapalo a tak si závěr soutěže zpříjemnil v německém celku 2. DEL Bayreuthu; tam získal přesně bod na utkání.

Jan Hudeček a Jiří Klimíček tak doplňují řady porubských odchovanců klubu, kteří si prošli od přípravek, přes mládežnické celky často právě do dorosteneckého či juniorského věku, než se rozletěli do světa. Na fotografii společně s Vojtěchem Střondalou, Tomášem Voráčkem a Tomášem Gřešem. Ze zmíněné party chybí na fotce jen Daniel Häring.

„Jak jsem už nedávno uváděl v rozhovoru, snažíme se letos vybudovat tým z padesáti až šedesáti procent z hráčů, kteří jsou buď odchovanci, nebo pocházejí z regionu. Proto jsem rád, že mohu do našich řad znovu přivítat Jirku a Honzu. Jiří Klimíček do Poruby přichází po několika úspěšných ročnících v řadě za sebou a hodně si od něj slibujeme, totéž můžu ale říci i o Janu Hudečkovi, pracovitém hráči, o jehož kvalitách jsme se, s výjimkou loňského roku, mohli v našem dresu přesvědčit předešlé tři ročníky,“ dodává Pavel Hinner na adresu nově příchozích.

Statistiky Jiřího Klimíčka dle EliteProspects

Statistiky Jana Hudečka dle EliteProspects