SEZONA 2022/2023: Přehled odchodů před ligovým ročníkem

Lukáš Bajgar, 25.04.2022
HC RT TORAX Poruba 2011 pod taktovkou trenérů Režnara s asistenty Suchánkem a Potěšilem dostává a dostane novou tvář. S příchodem otevření přestupového okna probíhají prace při stavbě nové kostry týmu na plné obrátky.

Minulý rok se A-týmu ne zcela vyvedl a o bod ztratil naději na možnost zahrát předkolo, potažmo playoff Chance ligy. Celek se umístil na 12. místě a do nového ročníku chce vykročit rozhodně lépe.

Než se prvního května otevře přestupové okno, do něhož je řada hráčů stále zasmluvněna a do něhož se o příchodech obecně neinformuje, je na čase poděkovat všem těm, kteří dokončili uplynulý ročník v porubském dresu, přesto nyní míří do jiných luhů a hájů.

Výbornými výkony se v Porubě prezentoval po dvě sezony Ervīns Muštukovs, v loňském ročníku také Adam Brízgala, s oběma se klub loučí a děkuje jim za profesionální a nadstandardní výkony. V případě Adama Brízgaly mnoho úspěchů v extraligové štaci.

Dříve zmíněný Michal Barinka pověsil brusle na pomyslný hřebík a ujme se role kondičního trenéra a kouče beků Poruby. Michal Houdek, oblíbený řízný bek ostravského celku, obdržel extraligovou nabídku, a v následujícím roku se s ním fanoušci Poruby neuvidí. Na odchodu je také trojice beků: obrovitý Jakub Husa, šikovný špílmachr Šimon Szathmáry a také neúprosný Dušan Žovinec. Zmínění obránci tvořili kostru loňské obrany a pomohli Porubě obsadit páté místo prvoligové defenzívy.

„Kádr doznává jistých změn,“ říká generální manažer Pavel Hinner, „snažíme se hráčům umožnit přesunout nejen do extraligy, pokud obdrží nabídku, a rozhodně jim nechceme stát v cestě, mají-li zajímavější nabídku. Týká se to celé řádky hráčů letošního kádru a všem jim chci poděkovat, že zvládli nejen náročnou sezonu, ale i za jejich přístup na ledě a i mimo něj.“

Tým opouští také dvojice kanadských forvardů Samuel Bitten a Cole Carter, prozatím tráví chvíle doma, ale v případě prvně jmenovaného sympaťáka je návrat na česká – extraligová – kluziště více než pravděpodobná.

Na odchodu je také mistr v kvedlání s pukem Tomáš Guman, nejúspěšnější cizinec I. ligy a bodová jistota Markus Korkiakoski či zarputilý Radek Pořízek. Médií již probleskla informace o německém angažmá Petra Stloukala, gólové jistoty Chance ligy. Abecedně posledním útočníkem, který opouští porubskou loď, je Marek Špaček, věčně usměvavý forvard.

„Ještě jednou bych chtěl všem poděkovat a přeji všem mnoho štěstí a úspěchů v nových angažmá,“ zakončuje Pavel Hinner.

HC RT TORAX Poruba 2011 záměrně neinformuje o klubech, s nimiž bude budoucnost daných hráčů spojena. V budoucích dnech a týdnech budou postupně představována jména jednotlivých posil. Kádr se bude, jako každý rok, doplňovat až do začátku ligového ročníku.

Dnes v 18:00 | Muži
HC Slavia Praha