SEZONA 2022/2023: Poruba odkrývá další jméno, zkušenost do týmu přinese Roman Pšurný

SEZONA 2022/2023: Poruba odkrývá další jméno, zkušenost do týmu přinese Roman Pšurný

Lukáš Bajgar, 16.06.2022
Trenér A-týmu Jiří Režnar bude v následujícím ročníku Chance ligy mít k dispozici nejen tým složený z rodilých Porubanů a Ostravanů, ale zdravou kombinaci zkušenosti s mládím zaštítí Roman Pšurný, prvoligový matador.

„Po konci letošní sezony mám velkou chuť do hokeje a především motivaci spoustě lidem dokázat, že ještě nepatřím do starého železa,“ říká své důvody příchodu do Poruby Roman Pšurný s velkým odhodláním.

Roman Pšurný se může pochlubit bohatou kariérou, extraligovým titulem a dorosteneckým bronzem z MS U18. Ve svých šestatřiceti letech bude patřit k mazákům družstva, o jejichž bohatou kariéru se bude moci tým opřít v nejedné krizové situaci.

Roman Pšurný pochází ze zlínské líhně, a právě se Zlínem je spojena jeho startovní kariéra. Až do dvacítek procházel všemi výběry reprezentace a do toho sbíral za Berany kanadské body jako na běžícím pásu, v osmnácti letech měl v juniorce krom 51 kanadských bodů v základní části také 104 trestných minut, v témže ročníku následoval zmíněný bronz a extraligový titul se Zlínem (v sezoně naskočil 2003/2004 k devíti utkáním základní části extraligy).

V posledních letech je zapsán především v kronikách přerovského hokeje, kde odehrál sedm sezon a kde získal 270 bodů! Úchvatná čísla předváděl také v posledním ročníku. Ten sice začal v celku Zubrů (se ziskem 15 bodů ve 21 utkáních), ale završil jej ve Vsetíně (22 zápasů, 22 kanadských bodů v základní části).

„Skládáme tým, který se opírá o celou řadu mladých hráčů, talentovaných borců, ale i těch v nejlepších hokejových letech. Nicméně v každém celku se bez zkušeností neobejdete a Roman Pšurný bude patřit k osobnostem týmu, který by měl místy brzdit nadšení a v krizových momentech zklidnit hru a zvládat vypjaté momenty s rozvahou,“ objasňuje generální manažer Pavel Hinner.

Statistiky Romana Pšurného dle EliteProspects