SENZACE! Bronzový HC RT TORAX na mezinárodním florbalovém turnaji OSTRAVA CUP

Lukáš Bajgar, 06.06.2023
Hokejisté páté třídy HC RT TORAX Poruba se o víkendu účastnili florbalového turnaje, a ač odchovaní na bruslích a na puku, předvedli vynikající výkon, vždyť vybojovali bronz. Celkově se OSTRAVA CUPu zúčastnilo na devadesát celků různých kategorií.

Florbalový turnaj OSTRAVA CUP přilákal špičky dané kategorie, a to nejen z regionu, aby se mladí sportovci utkali nejen o cenné kovy, ale aby změřili vzájemné síly.

Porubští hokejisté, kteří florbalkou vládnou spíše jen v rámci tréninku, se zhostili své role na výbornou a už v prvním turnajovém dni předvedli vyrovnaná utkání. 1. SC TEMPISH Vítkovice, pozdější vítěz, byl přeci jen nad síly čistokrevných hokejistů a zvítězil 13:3. S Havířovem Porubští podlehli těsně 3:6 a první bod přinesla remíza 3:3 s FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Základní skupinu zakončili mladí talenti výhrou 9:4 nad Sokolem Rudná!

Druhý – nedělení – den přinesl playoff a boje o umístění. 1. SC Bohumín 98 porazila Poruba 5:3, v semifinále však narazila opět na TEMPISH a po porážce 5:11 následoval boj o bronz.

V něm se setkal HC RT TORAX Poruba se skupinovým přemožitelem z Havířova a bylo co oplácet. Svěřenci trenérů Ridla a Obluka po dramatickém souboji vyhráli 5:4 a následoval velký výbuch radosti! Hokejisté na florbalovém turnaji brali bronz – nevídané, neslýchané!

„Takovéto letni turnaje jsou pro naše kluky příjemné zpestření letní přípravy, florbal už dávno není jen hokej pro nebruslící, jak si ještě někteří myslí, zvláště ze starší generace,“ těší trenéra Rostislava Ridla konečný výsledek, zápal svěřenců a celková atmosféra na turnaji, „naopak se ukázalo, že naši kluci musí na práci s rukama zapracovat a zlepšovat se. I když jsme v tomto ohledu byli horší než některé tymy, tak si to naši kluci vybojovali výbornou kondicí a odhodláním zvítězit. Tímto bych chtěl poděkovat pořadatelům z florbalového klubu FBC Ostrava, že nám jako jedinému hokejovému týmu dovolili startovat na tomto velkém turnaji.“

Všem patří velké absolutorium, gratulujeme!