S týmem jsem stihl pouze rozbruslení, přiznává Roman Szturc

Soňa Molatová, 23.10.2019
Sotva porubský tým opustil Vladimír Svačina, TORAX ohlásil další posilu. Tou je útočník Roman Szturc, pro kterého byla středa dnem plným nových věcí. Sotva podepsal smlouvu, už oblékal porubský dres a jal se s týmem nastupovat proti soupeři ze Sokolova. Ačkoliv neměl mnoho času se s týmem sehrát a absolvoval pouze dvě rozbruslení, k výhře porubského celku přispěl asistencí. „Byl to vlastně křest ohněm,“ usmívá se.

Jak byste zhodnotil středeční zápas se Sokolovem?

„Já se přesouval ze Zlína a týden jsem netrénoval, mám za sebou momentálně dva ledy. Byl to vlastně křest ohněm, člověk se do hry trochu potřebuje dostat, ale myslím, že teď už to bude lepší a lepší. Letos jsem těch zápasů ještě moc nevyhrál. Potřebuju se tady naladit s klukama na jejich vítěznou vlnu, pak myslím, že ten výkon půjde nahoru.“

Vnímáte nějaký rozdíl mezi první ligou a extraligou?

„Po prvním utkání je to těžké hodnotit. Mí kamarádi, kteří hrají v první lize říkají, že je dost živelná. Ve středu byl zápas malinko lehčí, možná to bylo tím, že soupeř měl za sebou dlouho cestu. Je trochu brzy ten rozdíl hodnotit.“

Kolik tréninků jste s Porubou stihl absolvovat?

„Stihl jsem jen dnešní ranní rozbruslení, to bylo vše. Šel jsem rovnou do zápasu. Někdy je to ale takhle lepší.“

Jak se zrodil Váš přestup do Poruby?

„Ještě než mi skončilo hostování ve Zlíně, věděl jsem, že tam pokračovat nebudu. Řešily se všelijaké možnosti. V blízkosti, mimo, v extralize, v první lize… Byl jsem v kontaktu s panem Hinnerem a s vedením Poruby a domluvili jsme se. Potřebuji hrát a trochu se do toho opět dostat. Poslední dobou to nebylo ono.“

S jakými ambicemi do Poruby přicházíte?

„Myslím si, že mančaft má na to, aby se umístil v tabulce do čtvrtého místa. Samozřejmě nám jde o to, abychom zvládli v tabulce osmičku. Mé ambice jsou takové, že chci, aby se nám to povedlo a abych k tomu co nejvíc přispěl. Nebudeme si nic nalhávat, přišel jsem jako posila, ne do počtu. Můj úkol je ten, abych přispíval svými góly a asistencemi k výhrám. Abychom se po základní části umístili do čtvrtého, maximálně osmého místa a potom se uvidí, co dál. Mé ambice samozřejmě také jsou, abych nakoukl výše. Máme tady nějakou dohodu, do kdy v Porubě musím být a v průběhu se uvidí, co bude. Je po prvním zápase, ve středu jsme podepsali smlouvu, měsíc a něco tady určitě budu. Co bude dál je strašně těžké odhadnout. Mohu si to nějak kreslit, ale uvidíme podle mého výkonu, podle toho jak budu hrát a jak se to bude hýbat kolem.“

Spoustu zápasů jste odehrál ve Vítkovicích s Honzou Káňou. Těší Vás obnova spolupráce?

„S Kaňkou jsme toho odehráli ve Vítkovicích dost. Myslím, že jsme se potkali párkrát v lajně, je to od narození střelec. Kromě něj tady znám spoustu kluků, kabina pro mě není vůbec neznámá.“

Vedle koho jste si v kabině sedl?

„Já jsem si nesedl vedle nikoho, byl jsem posazen (smích). Posadili mě mezi Jirku Zdeňka a Sikiho (Marka Sikoru – poznámka redakce).

A jste spokojen?

„Ano! Kluci říkali, že z toho místa se šlo do Brna, prý tam seděl Sváča (usmívá se). Ptali se, kam bych chtěl já, ale říkal jsem, že to teď není na pořadu dne. Musíme něco ukázat a potom se bude řešit co dál, jestli dohraju sezónu tady, nebo se objeví něco dalšího. Na to je samozřejmě velmi brzo.“