Ruský dravec! Už tak silný útok vyšperkuje talentovaný Jurij Žolobov

Ruský dravec! Už tak silný útok vyšperkuje talentovaný Jurij Žolobov

Lukáš Bajgar, 08.07.2020
Takzvaná suchá příprava již dospěla ke svému konci a nejen hokejisté užívají zasloužené dovolené. HC RT TORAX Poruba 2011 nehodlá okurkovou sezónu jen tak prolelkovat a do svých útočných řad získává rodáka z Omsku, Jurije Žolobova.

Dvaadvacetiletý Rus, jenž se narodil na Svátek zamilovaných, pokračuje ve své snové kariéře. Zatímco v loňském roce zamířil z MHL do druholigové Bíliny, na konci ročníku se mohl pyšnit dvěma starty za extraligový Litvínov! Jurij Žolobov za Draky Bílina stihl odehrát pět utkání, vsítit tři branky, a už mašíroval o ligu výš – mezi Trhače Kadaň. A získat právě v dresu týmu severozápadních Čech 19 (12 + 7) kanadských bodů v sedmadvaceti utkáních, to už značí pořádný kumšt.

Talentovaný střelec v krátkém čase míří do své čtvrté české mise, kde se stane nedílnou součástí ambiciózního HC RT TORAX Poruba 2011. „Od Jurije Žolobovova si slibujeme oživení ofenzívní hry také onou pověstnou ruskou rychlostí a drzostí,“ představuje nového hráče generální manažer Pavel Hinner, „v loňském roce se ukázal v náramném světle a víme, že svůj potenciál rozvine v Porubě naplno a že bude diváky bavit svými góly. K týmu se připojí v průběhu srpna.“

Jurij Žolobov odehrál v ruské MHL 116 utkání s bilancí 52 kanadských bodů, okusil také VHL a NMHL. A jelikož dle svých je právě v Rusku velice těžké se prosadit, vydal se do Česka pokoušet své štěstí, když ve svém mladém věku dokázal trenéry přesvědčit až ke startům v extralize, dají se od něj čekat ještě velké věci.

Statistiky Jurije Žolobova dle EliteProspects.com