Rozhodly přesilové hry, které jsme my dokázali využít, říká Ctirad Ovčačík

Vladimír Vronka, 23.09.2007
Sareza Ostrava vyválčila další tři body na ledě soupeře. V Prostějově se hrál bojovný hokej, ve kterém mohly získat body oba celky. Trenér Sarezy Jan Vavrečka byl po zápase spokojený, že tým dokáže dát do hry srdce. Ctirad Ovčačík dokázal, že patří k nejlepším bekům v ostravském týmu. Všechny obránce musel sobotní zápas stát spoustu sil, neboť museli často čelit početní převaze soupeře.

Zápas v Prostějově byl spíše bojovný než hokejový. Trenér Sarezy Jan Vavrečka dokázal i na utkání v Prostějově najít pozitiva. „Čekali jsme v úvodu vetší tlak a pohyb Prostějova. Prostějovu jsme se ale přizpůsobili, což nebyl dobrý začátek utkání. Během zápasu jsme si vytvořili více gólových příležitostí. Měli jsme na ledě dobré i špatné okamžiky. Předchozí zápasy byly z naší strany lepší. Zvítězili jsme srdíčkem a nasazením. Kluci si zaslouží ode mne velkou pochvalu, protože nechali kus srdce,“ viděl ostravský lodivod hlavní důvod vítězství svého týmu. Za Sarezu nastoupil k prvnímu utkání v letošní sezóně Radek Hubáček, v Třebíči naskočil poprvé k mistrovskému utkání Jiří Řípa, přišel také Lukáš Klimek, což jsou velké posily pro tým, ale na druhou stranu ubude míst v sestavě pro hráče, kteří v přípravě bojovali o sestavu a na úvod sezóny se rozehrávají ve druhé lize. „Hráči hrající v druhé lize se do hry dostanou, nebudou stát. Budeme hráče střídat. Dovedu si představit situaci, kdy se Klimek vrátí do Vítkovic a naskočí za něj hráč hrající ve druhé lize. Máme dvě až tři místa právě pro hráče, kteří mají střídavý start ve 2. lize,“ naznačuje ostravský kouč, že místo pro mladíky hrající v druhé lize v kádru stále je.

Sarezu mohly srazit na kolena oslabení. Nejprve když se ve třech bránila pětici soupeře. Podruhé když musel opustit hřiště Vladimír Holík a Prostějov hrál pětiminutovou přesilovku. Obě situace Sareza ustála, čím vykročila vstříc vítězství. „V první třetině jsme hráli ve třech, což jsme ubránili. Svým způsobem to dodává optimizmus. V kabině bylo slyšet, že jsme přežili 5 na 3 a že půjdeme dál. Ze strany Prostějova to byly hrubky, že své šance nevyužili,“ připustil kouč, že Prostějov mohl myslet na více. Další zápas hraje Sareza v Brně, kde se dá očekávat jiný zápas. „Nevím co od Komety očekávat. Hrál jsem loni v Brně proti Technice s Orlovou, vždycky jsme tam prohráli. S Vítkovicemi jsem tam jako hráč vyhrával. Tým momentálně vyhrává, takže proč bychom nemohli uspět v Brně,“ naznačil Jan Vavrečka, že tým chce v dalším zápase opět bodovat.

Mezi nejlepší obránce v týmu patří Ctirad Ovčačík, který si v sobotu určitě zahrál dosyta. Sareza veze tři body a pak se takové utkání dobře hodnotí. „Získali jsme další tři body, máme teď venkovní sérii, takže se snažíme hrát jednoduše, na brejky. Začátek byl oboustranně opatrný, pak jsme si nechali dát gól. Stále jsme se tlačili dopředu. Rozhodly přesilové hry, které jsme my dokázali využít.“ Sareza má mnoho vyloučených, v Prostějove jich bylo osm a navrch jeden pětiminutový trest. V Třebíči měla Sareza deset vyloučených. „Hrajeme často v oslabení, ale myslím si, že je to tím, že hrajeme venku. Občas zbytečně vyhodíme puk mimo kluziště. Někdy to vyplyne ze situace. Myslím si, že neděláme moc zbytečných faulů. A když už hrajeme v oslabení, tak nás podrží skvělý Kuba Štěpánek,“ chválí výkon Jakuba Štěpánka. Hra v oslabení stojí mnoho sil, hlavně obránci se pořádně zapotí při čištění brankoviště. „Jedeme na krev. Ještě horší je, když se někdo zraní nebo se stane něco jiného, to pak točíme tři lajny.“

V Sareze je Ovčačík zatím dočasně, po odchodu Jiřího Marušáka do Švédska by se měl ostravský bek vrátit do Vítkovic. „Až odejde Marušák, měl bych být sedmý bek. Je mi jedno, zda budu pendlovat mezi Vítkovicemi a Sarezou. Samozřejmě bych se velmi rád usadil natrvalo ve Vítkovicích. Na druhou stranu je příjemné vyhrávat. Vítkovicím se momentálně nedaří, což je nešťastné, zvláště když pak máte nastoupit do rozjetého vlaku. Věřím, že se to změní a Vítkovice půjdou nahoru.“