Rivalita nás hecuje k lepšímu výkonu, přiznává Tomáš Jáchym

Rivalita nás hecuje k lepšímu výkonu, přiznává Tomáš Jáchym

Soňa Molatová, 07.10.2019
To je jízda! Poruba má za sebou jedenáct odehraných utkání, ze kterých počítá pouze jedinou prohru. Hned z kraje týdne doma přivítala nedalekého rivala z Přerova, kterému se sice podařilo v jednu chvíli dotáhnout zápas do nerozhodného stavu, ale nakonec opouštěl Ostravu s porážkou 4:1. Výrazným hráčem pondělního klání byl útočník Tomáš Jáchym který vsítil jednu z branek. Za stavu 2:1 měl pak na hokejce gólovku, která mohla porubskou střídačku uklidnit a poslat do vyššího vedení. „Co tomu chybělo? No… právě ten gól,“ směje se Jáchym.

Jediným celkem, který na Porubu našel recept a ukořistil tři body pro sebe, byla pražská Slavie. Z jedenácti zápasů si tak počítá TORAX hned deset výher. V čem má Poruba podle Tomáše Jáchyma největší sílu? „Především v kolektivu,“ potvrzuje slova svých spoluhráčů, kteří byli vyzpovídáni v rozhovorech před ním. „Všechny čtyři lajny máme silné. Vždycky si jdeme za vítězstvím a v rozhodujících fázích zápasu dokážeme svou sílu ukázat a prodat,“ hodnotí vysoký útočník.

Jeho slova perfektně potvrzuje vývoj pondělního utkání. Poruba se dostala do vedení, o které později přišla. „Prvních pět střídání jsme začali dobře, ale potom jsme si asi trochu začali myslet, že to půjde samo. Dvě třetiny od nás nebyly moc dobré. V poslední dvacetiminutovce jsme si už opět šli za vítězstvím. Když jsme začali hrát to, co máme, ukázala se opět naše síla. Potom už jsme si výhru zkušeně pohlídali,“ komentuje pondělní klání Jáchym. Byl to právě on, kdo Porubě vrátil vedení. „Vyhráli jsme buly v obranném pásmu a posunuli jsme se do jejich třetiny. Péťa Kanko se dostal na puk, Přerovští malinko propadli a já zůstal sám před bránou. Petr mi dal výbornou přihrávku, takže jsem si gólmana strhl do protipohybu a kotouč jsem dal do prázdné brány,“ rozebírá pondělní střelec akci, kterou zakončil gólem.

Moje neproměněná šance? Takové situace mohou rozhodnout zápas...

Po pár chvílích se ocitl Tomáš Jáchym v další šanci, kterou mohl vyslat TORAX do dvoubrankového vedení. Tentokrát ovšem skóre neovlivnil. „Co mé akci chybělo? Právě ten gól. Deset nebo dvanáct minut před koncem by se tyto šance měly proměňovat. Mohou to být situace, které rozhodnou zápas,“ krčí rameny. „Naštěstí jsme si pak vše pohlídali v obraně a gól dal místo mě někdo jiný.“

Zápas přinesl klasickou rivalitu mezi porubským a přerovským publikem. Závěr přinesl trochu emocí také na ledě. Jak vyhecovanou atmosféru vnímají hráči? „Snažíme se na každého soupeře připravit stejně. Přerov je každopádně velice kvalitní tým, což nás nepochybně hecuje k lepšímu výkonu,“ uznává.

Po dlouhé cestě se každý připravoval jinak...

Poruba změřila své síly s Přerovem už den a půl po zápase v Českých Budějovicích. Hráči se tak museli vypořádat s několikahodinovým cestováním. „Měli jsme samozřejmě po zápase dlouhou cestu domů. Včera jsme dostali volno, ale kdo chtěl, mohl jít na led. Každý už věděl podle sebe, co mu vyhovuje tak, aby se na dnešní zápas připravil co nejlépe,“ odhaluje porubský forvard detaily příprav na pondělního soupeře.

Další vyhlídky nejsou, co se cestování týče, nejrůžovější. Už ve středu nastoupí RT TORAX na ledě Pirátů z Chomutova, kteří se minulou sezónu rozloučili s extraligou. „Určitě nás nečeká nic jednoduchého. Půjdeme do středečního zápasu stejně tak, jako do každého, který jsme odehráli dosud. Připravíme se na sto procent a budeme chtít urvat body,“ hlásí Jáchym, kterého s týmem opět čeká dlouhá cesta. Čím si ji porubský celek zkracuje? „Někdo spí, jiný hraje karty. Stejně jako s tréninkem, i tady vyhovuje každému něco jiného. Důležité je, abychom ve chvíli, kdy nastoupíme na led, přepnuli a vložili do svého výkonu maximum, což se nám, myslím, zatím daří a zařizuje body,“ uzavírá.

×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Slovan Ústí nad Labem
HC RT TORAX Poruba 2011