Říjnová utkání starších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 06.11.2022
V průběhu října absolvovali starší žáci pořádnou dávku mistrovských utkání. Ve skupině A odehráli hráči osmé třídy devět utkání, stejný počet zvládli ve skupině B hráči sedmé třídy.

Svěřenci Květoslava Foltýna, žáci osmé třídy odehráli první říjnové utkání v sobotu 1. října na ledě třineckých Ocelářů. Soupeř začal utkání mnohem aktivněji než porubští hráči a postupně v úvodní části hry získal vedení 4:0. Hráči HC RT TORAX srovnali se soupeřem krok až v další třetině, která skončila smírně 3:3. Ani ve třetí části utkání Poruba nedokázala snižovat manko z úvodní třetiny, a tak skončila těsně 2:1. Celkově HC Oceláři Třinec zvítězil 9:4.

Hned následující den v neděli 2. října proběhlo další kolo, tentokráte na domácím ledě proti Opavě. Hráči HC RT TORAX přehráli svého soupeře ve všech částech hry a po třetinách 3:0, 4:1 a 2:1 zvítězili 9:2.

7. kolo odehráli žáci osmé třídy v nedaleké Kopřivnici. I v tomto utkání tak jako v předešlém udávali tempo hry. První třetina skončila ve prospěch Poruby 3:0, další 2:1 a závěrečnou část vyhráli porubští 4:1. Celkově utkání skončilo 9:2.

V 8. kole vycestovali porubští hráči na polský led k utkání proti soupeři Metropolia Silesia. Jednalo se o úvodní zápas druhé sady utkání v soutěži, přičemž předchozí zápas těchto soupeřů skončil nerozhodně. V tomto měření sil se hráči HC RT TORAX ujali vedení 3:0 v první třetině, druhá třetina skončila 2:1. Poslední část hry vyhrál polský soupeř 1:0. Celkově zvítězil HC RT TORAX 6:3 a zapsal si tak třetí vítězství v řadě.

Netradičně v úterý 18. října proběhla dohrávka 4. kola, a to domácí derby proti městskému rivalovi z Vítkovic. V herně velice vyrovnaném utkání vycházely Vítkovice střelecky úspěšnější, první část utkání vyhrály 3:0. V druhé třetině se střelecká efektivita srovnala, když tato část skončila nerozhodně 3:3. V poslední části se opět více dařilo soupeři, skóroval celkově 2krát a zápas tak skončil celkově 8:3 ve prospěch Vítkovic.

Další řádné kolo mistrovské soutěže skupiny A proběhlo v sobotu 22. října na ledě AZ Havířov. První vzájemné utkání skončilo smírně a v tomto měření sil obě mužstva toužila po vítězství. Utkání bylo po celých 60 minut značně vyrovnané. První třetinu vyhráli domácí 2:0, druhou část naopak Poruba 3:1. Po 40 minutách tak byl stav nerozhodně 3:3. Ve třetí třetině se dařilo více domácím, a když v 57. minutě zvýšili celkově na 5:3, vypadalo utkání jako rozhodnuté. Svěřenci Květoslava Foltýna ale havířovského soupeře značně zaskočili. V poslední minutě dvěma rychlými brankami dokázali skóre srovnat na konečných 5:5.

Na sobotu 29. října budou porubští hráči dlouho vzpomínat. Domácí utkání proti Frýdku-Místku rozehráli velmi aktivně. Soupeř sice dokázal s porubským týmem držet herně krok, nicméně v polovině utkání vedl HC RT TORAX rozdílem dvou branek 3:1. Bohužel soupeř dokázal výsledek s trochou štěstí a velkou vytrvalostí postupně tzv. zcela otočit. Do konce třetí části hry střílel již pouze on a pěti brankami otočil skóre na celkových 6:3 pro Frýdek-Místek.

Měsíc říjen zakončili hráči dalším měřením sil s Vítkovicemi, a to v neděli 30. října na ledě Multifunkční arény. Hráči HC RT TORAX vstoupili do hry mnohem aktivněji než jejich soupeř a zaslouženě se ujali vedení 1:0. Vítkovice nicméně sólovým únikem ještě v průběhu první třetiny průběžný stav srovnaly. Po celý zbytek hrací doby byly síly obou mužstev stále vyrovnané, nicméně do podoby dílčích branek šance proměňovali už jen domácí. Domácí Ridera zvítězila celkově 6:1.

Žáci sedmé třídy ve skupině B rozehráli říjnová utkání v sobotu 1. října na ledě AZ Havířov. V každé třetině měli nad soupeřem tzv. na vrch. Nejvíce branek padlo v úvodní části, kterou porubští vyhráli 5:3. Druhá třetina skončila 4:1 a poslední část 2:0. Celkově HC RT TORAX zvítězil rozdílem sedmi branek 11:4.

7. kolo proběhlo v neděli 9. října na domácím ledě proti třineckým Ocelářům. První třetinu vyhrál soupeř rozdílem dvou branek 2:0. Porubští hráči dokázali skórovat poprvé, když už prohrávali 4:0. Nicméně se třemi brankami v řadě dostali soupeři na dostřel rozdílem jedné branky. Třinecký soupeř ale srovnání nedopustil a do konce utkání již skóroval pouze on. Přidal ještě sedm branek – celkově tak HC Oceláři Třinec zvítězil 11:3.

Na utkání 8. kola vycestovali svěřenci Jiřího Trembáče na led karvinského soupeře. 1. třetina se odehrála z obou stran značně opatrně, porubský tým tuto část zvítězil 1:0. Branky začaly padat až v další části hry a opět především z hokejek porubských hráčů. 2. třetinu zvítězili 4:1, a když v poslední části již branku vstřelit soupeři nedovolili, ba naopak sami přidali další tři, zvítězili nad Karvinou celkově 8:1.

Střelecky velmi bohaté utkání proběhlo v neděli 16. října na domácím ledě proti Vlkům z Českého Těšína. Hráči HC RT TORAX otevřeli utkání v 2. minutě a v 5. minutě už vedli 2:0. Těšínský soupeř nicméně dokázal vyrovnat. Následovala šňůra pěti branek a za stavu 7:2 to v polovině času utkání vypadalo, že porubští hráči zápas s přehledem dovedou do vítězného konce. Houževnatý soupeř se ale nevzdával a postupně zkorigoval stav na rozdíl jedné branky – 7:6. Porubští hráči ztratili herní pohodu, vždy se dostávali do vedení o 1 až 2 branky, soupeř ale vždy srovnal. Celkově utkání skončilo smírně vysoko 10:10.

Dohrávku odloženého 3. kola odehráli hráči 7. třídy v úterý 18. října s vítkovickou Riderou v Multifunkční aréně. Poruba svého silnějšího soupeře značně zaskočila. V utkání vždy vedla o jednu branku. První třetina skončila 1:1, druhou vyhrála Poruba 2:1. V 46. minutě vítkovický tým opět srovnal na průběžných 3:3. Závěrečnou branku ale zaslouženě vstřelila v 52. minutě Poruba a toto vedení si již vzít nenechala. Celkově tak utkání skončilo 4:3 a porubští hráči získali cenný skalp soupeře.

Další řádné kolo odehráli mladí hráči HC RT TORAX 23. října na domácím ledě proti polskému výběru Metropolia Silesia. Úvodní část utkání patřila domácím, když po rychlém nástupu již v 8. minutě vedli 3:0. Teprve při tomto stavu poprvé skóroval i polský tým, úvodní třetina skončila 4:1. Druhá část hry již byla poměrem branek vyrovnanější. I tuto část ale zvítězila Poruba, konkrétně 4:3 a do poslední části nastupovala s vedením 8:4. Poslední třetina skončila těsným vítězstvím hostů 2:1, celkové vítězství v utkání ale patřilo zaslouženě domácím hráčům HC RT TORAX – 8:6.

11. kolo proběhlo v sobotu 29. října, kdy svěřenci Jiřího Trembáče vycestovali na led MSK Orlová. V tomto utkání porubští hráči dovolili vstřelit pouze jedinou branku v polovině utkání, přičemž jich sami za 60 minut hry dokázali vstřelit 19! Celkově tedy zápas skončil 19:1 pro porubský tým.

V rámci posledního říjnového kola si podruhé v tomto měsíci změřily síly dva ostravské týmy HC RT TORAX a Vítkovice Ridera, a to tentokráte na domácím ledě. Hráči Poruby i v tomto derby chtěli navázat na úspěch z nedávného měření sil. Úvodní branku utkání dokázali vstřelit hned v 2. minutě hosté, nicméně Poruba obratem srovnala. Celkově první třetina skončila 3:2 ve prospěch Vítkovic. I když druhou třetinu vyhráli hosté také rozdílem jedné branky 2:1, stále měli porubští mladí hráči šanci něco s výsledkem udělat v poslední třetině. I přes velkou snahu porubských hráčů se dařilo nadále více hostům. Tuto třetinu vyhráli 6:2, celkově tak Vítkovice zvítězily 11:5.