RT TORAX ARENA nabídne atraktivní zápas. Do Poruby dorazí lídr ze Vsetína

Matěj Kotala, včera
V poslední říjnovou sobotu bude v RT TORAX ARENĚ svátek hokeje. Do Poruby totiž v rámci 16. kola zamíří lídr MAXA Ligy ze Vsetína. Úvodní buly je naplánováno na 16:00.

Vsetín: Udržení vedení

Pro hokejisty Vsetína byla první čtvrtina soutěže skvělá. Valaši totiž dokázali vyhrát hned v deseti utkáních z celkových 14. Utkání, ze kterého si neodvezli ani jeden bod, byla pak pouze dvě. Hostující celek tak do Ostravy dorazí jakožto první celek ligy s 32 body na kontě.

Vsetínští vládnou také tabulce počtu vstřelených branek, těch totiž už dokázali vstřelit 58, což je o 15 více než dala druhá Slavia. Průměrně tak hosté skórují 4,14krát za zápas a na bránu soupeře vyšlou v průměru 30,42 střel. Střelecká úspěšnost vsetínského ROBE je tak 13,5 %. S obranou to však taková sláva není. Za záda jejich maskovaných mužů totiž prošlo hned 42 puků, což je v průměru 3 na zápas. Dohromady pak na brankáře šlo 328 střel.

V přesilovkách se Vsetínu podařilo taktéž skórovat nejvíce. Ze 46 příležitostí skórovali hned 12krát a s úspěšností 26,09 % se řadí na druhé místo ligy. Oslabení hosté hráli 49krát a při menším počtu hráčů na ledě inkasovali 10 branek. Procentuální úspěšnost ubránění oslabení je pak 79,59 %, což znamená sedmé místo. Bloků také Valaši nepředvedou tolik, celkově totiž zblokovali pouze 94 střel, v průměru to pak činí 6,71 bloků na zápas.

Tabulce produktivity i střelců nejen v dresu Vsetína, ale také v celé lize vévodí Pavel Klhůfek, který nasbíral již 22 bodů (12+10). V produktivitě nezaostává ani Luboš Rob, který je s 18 body (5+13) druhým nejproduktivnějším hráčem ligy. Vsetínští nejvíce vytěžují bývalého extraligového obránce Matěje Stříteského, který si v průměru zahraje přesně 22 minut na zápas. V bráně se hosté spoléhají na oba své muže. Více zápasu i přesto odchytal finský Santeri Lipiäinen, který si v 10 zápasech připsal 87,16% úspěšnost zákroků. Jeho kolega Jan Lukáš drží tuto statistiku na 88,89 % po 6 odchytaných utkáních.

Poruba: Návrat do vítězných kolejí

Pro Ostravany naopak první čtvrtina nebyla úplně ideální. V 15 utkáních prohráli hned sedmkrát, i přesto se však zdá, že se domácí opět zvedají. V posledních čtyřech utkáních totiž, kromě zaváhání s Chomutovem, získali v každém tři body. Do sobotního klání tak Poruba vstoupí jako pátý celek ligy s 23 body.

Počtem vstřelených branek se Poruba řadí zhruba do poloviny tabulky. V 15 zápasech totiž Slezané nasázeli soupeřům 36 branek, což je průměrně 2,4 na zápas. Po celkových 436 střelách na bránu protivníka má ostravský celek střeleckou úspěšnost 8,3 %. Oproti svému soupeři je obrana Poruby lepší. Za záda brankářů totiž prošlo 32 střel z celkových 430 střel na jejich bránu. Za zápas tak červeno-bílí obdrží průměrně 2,13 gólů, což znamená druhá příčka v lize.

V úspěšnosti přesilovek se domácí celek řadí mezi nejlepší šestku ligy. Z celkových 49 pokusů se totiž Porubané radovali jedenáctkrát a jejich úspěšnost tak činí 22,45 %. Za katr šli svěřenci Jiřího Režnara hned jednapadesátkrát, z čehož se však soupeři podařilo skórovat jen osmkrát a celková úspěšnost 84,31 % jen potvrzuje sílu ostravské obrany. V blokování střel patří Poruba mezi ligovou špičku. Se 131 zblokovanými střelami ji totiž patří třetí příčka, na zápas pak hráči zblokují průměrně 8,73 pokusů, což je pátý nejlepší výkon v lize.

Nejproduktivnějším hráčem ostravského mužstva zůstává stále Tomáš Šoustal, který si v 15 zápasech připsal celkem patnáct bodů (4+11). Nejvíce branek potom dokázal nasázet Lotyš Frenks Razgals, který se prosadil šestkrát. Na ledě patří nejvíce času Wilhelmu Westlundovi, který v zápase na něm stráví průměrně 22 minut a 8 vteřin k tomu. Mezi třemi tyčemi pak stojí skvělá dvojice. Ondřej Bláha, který si po 9 odchytaných zápasech drží úspěšnost zákroků skoro na 93 % a Daniel Dolejš, který má po šesti utkáních 92,5% úspěšnost.

Během zápasové přestávky bude opět probíhat soutěž střílení na cíl, za kterou můžete získat zajímavé odměny od loterie Maxa. Tak neváhejte a zpestřete si sobotní odpoledne pořádným hokejem!