Prvním soupeřem juniorů bude extraligová Opava

Adam Bagar, 09.08.2010
Mladší dorostenci si odbyli premiéru již v pátek, starší dorostenci v pondělí, a tak jako poslední z nejstarších kategorií vstupují do kolotoče přípravných střetnutí junioři. Ti prozatím bojují s výrazným nedostatkem hráčů. V prvním duelu se navíc střetnou s velmi známým a těžkým soupeřem, nedalekým účastníkem extraligy, Opavou, kam před sezónou zamířilo také juniorské duo Šimkovič - Spusta. Střetnutí se odehraje na druhé ledové ploše, tzv. mrazáku, v úterý 10. srpna v netradiční čas 16:15.

Základní info

Poté, co junioři skončili v sezóně 2009/2010 s pouhými sedmnácti body na samotném dně extraligové tabulky, se vedení klubu rozhodlo k razantnímu kroku nezúčastnit se baráže o udržení nejvyšší juniorské soutěže. Letos si tak svěřenci trenéra Leksovského zahrají „pouze“ ligu. S vidinou extraligy juniorů se rozhodla porubský kádr opustit řada hráčů, několik dalších s hokejem definitivně skončilo. V současné době je juniorský tým složen s bídou ze třinácti hráčů a dvou gólmanů. V úterním klání tak trenér Leksovský nebude mít k dispozici ani tři kompletní pětky.

V opavském dresu by se na porubské půdě měli představit útočník Štefan Šimkovič a obránce Radim Spusta, jenž v Porubě nosil ještě zhruba před pěti měsíci kapitánské céčko. Z odchodů to však není zdaleka vše. Do nedalekého Havířova zamířili Radim Blažej, Jakub Peslar a Ondřej Lužný. Na Hanou šli své hokejové dovednosti vyzkoušet Jakub Voznica, Martin Vidlák a Rostislav Vaněk. Své zastoupení bude mít Poruba také v Třinci, kam zamířili obránci Daniel Špok a Ondrej Burzala.

Vzájemná utkání Poruby a Opavy v sezóně 2009/2010

HC VOKD Poruba – HC Slezan Opava 3 : 6 (0:4, 2:2, 1:0)

HC Slezan Opava - HC VOKD Poruba 11 : 4 (5:0, 4:3, 2:1)

HC VOKD Poruba – HC Olomouc 1 : 3 (0:1, 1:1, 0:1)