První zápasy jsou vždy náročné, říká útočník Michal Galgonek

Adam Bagar, 10.08.2011
Hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 mají za sebou první přípravný duel. V souboji omlazených kádrů nakonec podlehli Opavě fotbalovým výsledkem 0:1. K vidění sice nebyl hokej, který by diváky zvedal ze sedaček, ale šlo teprve o první přátelák, který je pro hokejisty vždycky náročný. Kapitánem týmu byl útočník Michal Galgonek a právě ten se nám svěřil s pozápasovými pocity. Další zápas sehraje áčko již ve čtvrtek 11. srpna, kdy na porubský Zimní stadion přijede Orlová. Domácí již nastoupí ve výrazně silnější sestavě. „Určitě to bude úplně jiné utkání,“ myslí si Galgonek.

Sehráli jste první utkání sezóny, jaké po něm zavládají pocity?
První zápasy jsou vždycky hodně těžké, souhra ještě v nich není úplně stoprocentní. Prohráli jsme, takže pocity jsou takové smíšené. Je to hlavně o tom, abychom se sehráli a dostali do zápasového tempa.

Kapitánské céčko měl v úterý na dresu útočník Michal Galgonek

Ukázalo vám utkání s Opavou nějaké vážné nedostatky ve hře?
Co se týče hry dopředu, tak určitě musíme více napadat. Nedařilo se nám příliš ani rozjíždět útoky, musíme více bekům pomáhat.

Čím to, že vám příliš nevyšel vstup do zápasu a soupeř byl aktivnější?
Na začátku jsme měli jakoby svázané ruce nebo nohy, ale jak říkám, je to teprve první přípravný zápas. Hráli především samí mladí kluci, takže ta svázanost tam byla, ale časem se to určitě doladí a bude to v pohodě.

Padla pouze jedna branka, což je v hokeji docela neobvyklé. Dá se říci, že zářili gólmani nebo šlo spíše o nemohoucnost útočníků?
Gólmani určitě zachytali dobře, ale naše střelecká potence byla strašná. Velmi málo jsme se tlačili do střel, Opava byla v této činnosti výrazně pilnější.

Již ve čtvrtek vás čeká duel s Orlovou. Příležitost by měli dostat staří a zkušení hráči, takže se dá čekat lepší podívaná...
Určitě to bude úplně jiné utkání. Starší hráči jsou již zkušenější, takže by to mělo být vidět i na ledě. Bruslařsky bychom na tom měli být lépe. Ale i pro starší kluky to bude teprve první utkání, takže uvidíme, jak se zápas bude vyvíjet.