První liga se opět rozjíždí, Sareza jede do Berouna

Jan Škarpa, 02.01.2007
Po dvoutýdenní přestávce, kterou vyplnili vánoční svátky a Nový rok se fanoušci provoligového hokeje opět dočkají – ve středu 3. ledna 2007 je totiž na programu další ligové kolo, které má pořadové číslo 33. Sareza se v tomto kole střetne s Berounskými medvědy na jejich hřišti. Utkání začíná v 18:00 a vy jej můžete sledovat prostřednictvím online přenosu.

Základní info

Sareze se v posledních 10 kolech před přestávkou dařilo vyhrávat utkání na hřištích soupeřů – připsala si skalpy Třebíče, Havlíčkova Brodu, Ústí nad Labem v prodloužení a v posledním zápase před přestávkou vyhrál ostravský celek v Hradci Králové. To doma je bilance z poslední doby o něco horší, Sareza sice porazila v prodloužení Chomutov, poté jihlavskou Duklu a Kadaň, recept však nenašla na Kometu Brno, Mladou Boleslav a Olomouc.

Zatímco Sareze se v posledních kolech povětšinou dařilo, berounský celek řešil opačné výsledky – v posledních desíti kolech dokázal porazit pouze Havlíčkův Brod a to nejtěsnějším rozdílem 1:0. Od tohoto vítězství však náš nejbližší soupeř na další výhru čeká a tak bude zajímavé sledovat, zda se po Novém roce udrží Sareza ve vítězné formě, nebo se naopak výrazně zlepší výkony Berounských medvědů.

Nejvyšší příčky statistik okupuje v Berouně David Nedorost, který je neproduktivnějším, nejlepším střelcem i nejčastějším nahrávačem týmu – 21 bodů (10+11). O pozici nejlepšího nahrávače se Nedorost dělí s Josefem Zajícem. Nejproduktivnějším obráncem je Martin Klaus, který k jednomu gólu přidal 5 asistencí a tak se jeho bodový účet prozatím zastavil na čísle šest. Nejvylučovanějším hráčem Berouna je Petr Braniš se 70 minutami. Brankářským statistikám jednoznačně vévodí Jaroslav Kameš, který však v prosinci odešel to Znojma. Branku Berouna tak nyní střeží Roman Handl, který má průměr inkasovaných branek na zápas 3,94.

Letošní vzájemné zápasy

7. kolo: HC Sareza Ostrava – HC Berounští medvědi 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Vnenk (Holuša, Ovšák), 24. Rimmel (Polášek, Sochorek), 36. Sochorek (Baranyk), 47. Holuša (Ovšák, Boháč), 56. Ovšák (Holuša) - 4. Křesťan (Nedorost), 25. Besser (Nedorost).
více o zápase

20. kolo: HC Berounští medvědi - HC Sareza Ostrava 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Besser (Rýgl, Nedorost), 26. Nedorost (Křesťan, Čížek), 29. Čížek (Filip, Nedorost), 34. Šinágl (Tvrzník, Rýgl) - 22. Janečka (Najdek), 24. Klimek (Janečka, Najdek), 55. Boháč (Vnenk, Baranyk).

Poslední kolo obou týmů

HC Berounští medvědi

32. kolo: HC Berounští Medvědi - HC Dukla Jihlava 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Novotný (Tvrzník, Šinágl), 40. Besser (Šinágl), 56. Vlček (Pavel, Klaus) - 14. Bakus (Kaňkovský, Morava), 25. Bakus (Rytnauer, Čachotský), 38. Vaškovič (hanzal, Dušátko), 51. Řípa (Morava).

32. kolo: HC VČE Hradec Králové – HC Sareza Ostrava 3:4 1:1, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 17. Vondráček (Mocek), 45. Domin (Haluza), 50. Volráb (Roubík) - 20. Svačina (Klimek), 27. Šebesta (Boháč, Bokroš), 42. Sochorek (Gelačák), 59. Valušiak (Badžo, Vnenk).

Sestavy obou soupeřů v posledních utkáních

Berounští medvědi: Handl - Kameš, Lukačovič, Filip, Čížek, Klaus, Jelínek, Rýgl - Tvrzník, Šinágl, Novotný, Besser, Zajíc, Nedorost, Vlček, Křesťan, Pavel, Dušek, Pajič, Jech.

Sareza Ostrava: Masný - Ovšák, Tesařík, Holík, Mocek, Vnenk, Palík - Šebesta, Boháč, Bokroš - Klimek, Sochorek, Svačina - Gelačák, Badžo, Valušiak - Smeták, Janečka, Dušek

NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
6:0 (Havlíčkův Brod) / 0:9 (Hradec Králové) 8:2 (Kadaň) / 0:5 (Brno)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
David Nedorost 21 (10+11) Pavel Šebesta 28 (15+13), Dalibor Sochorek (vč. utkání za Olomouc) 29 (9+20)
STŘELEC
David Neodrost 10 Pavel Šebesta 15
NAHRÁVAČ
Josef Zajíc, David Nedorost 11 Pavel Šebesta 13, Dalibor Sochorek (vč. utkání za Olomouc) 20