Proti Hodonínu se mi hraje výborně, hlásí střelec Stejskal. Od Drtičů dostal kuře

Adam Bagar, 28.02.2016
Taktické bitvy? Kdepak! Čtvrtfinálová série mezi Porubou a Hodonínem nabídla fanouškům v obou zápasech ofenzivní hokej se sedmnácti gólovými momenty. Zatímco doma Poruba slavila vydřené vítězství 6:4, venku už další vyrovnaný duel ke druhému triumfu nedotáhla a hned na startu prodloužení prohrála 3:4. Luxusní balíček postupových mečbolů nepřišel, místo toho se nepříjemným Drtičům povedlo srovnat krok. "Ale nic se neděje, čekali jsme hodně těžkou partii," přiznává Vladimír Stejskal, který je zatím jednoznačně nejlepším hráčem série. Proti bývalým spoluhráčům se blýskl už šesti body za tři branky a stejný počet nahrávek.

RT TORAX sehrál na jihu Moravy kvalitní partii, ale už v sedmé minutě ho přibrzdil zákrok Jakuba Peslara, který si na obranné modré počíhal na Davida Polesného a s trestem na pět minut plus do konce utkání předčasně opustil hokejové jeviště. "Dohrál ho až po odehrání puku, takže faul to určitě byl," má jasno Vladimír Stejskal, který se po skvěle ubráněném oslabení stal hrdinou úvodního dějství, které přineslo celkem tři branky.

O dvě z nich se postaral právě produktivní porubský útočník, který si formu načasoval přesně na vrchol sezony. Vždyť za úvodní dvě čtvrtfinálové partie nasbíral už úctyhodných šest bodů. "Je to hodně tím, že jsem v Hodoníně hrával a mám tak motivaci navíc. Kluky tam dobře znám a hraje se mi proti nim výborně. Ale nedokážu říct, zda mám momentálně nejlepší formu v probíhající sezoně," culí se šestadvacetiletý porubský útočník.

"Jen škoda, že ty branky nepomohly k vítězství," mrzí Stejskala, který více než nad hattrickem myslel na druhý bod v sérii. Jenže ten se nakonec stal kořistí Drtičů, kteří dokázali třikrát najít odpověď na porubský hubený náskok. RT TORAX byl dvě třetiny hokejovější, ale v závěru se už ocitl pod tlakem a několikrát měl i štěstí na své straně. "Poslední třetinu hrál Hodonín opravdu velmi dobře a bylo to pro nás těžké," hlásí Stejskal.

Závěrečné minuty se pak nesly v duchu nervozity, i díky některým výrokům pánů v pruhovaném. "Začalo to tím vyloučením za příliš mnoho hráčů na ledě a postupně tam toho bylo více a více. Příště bychom se ale neměli nechat rozhodit, ale je to play-off a někdy je těžké udržet emoce na uzdě," prozrazuje Vladimír Stejskal, který nakonec se svými spoluhráči odcházel jako poražený. Hodonín totiž bitvu rozsekl hned zkraje prodloužení.

"Myslím, že jsme sehráli dobré utkání, ale bohužel pár individuálních chyb rozhodlo. Moc nás to mrzí, ale prohráli jsme zatím jeden zápas, takže se nic neděje. Věřím, že v pondělí urveme druhý bod," říká odhodlaně Stejskal, který si z jihu Moravy odvezl kus kuřete. "Kluci z Hodonína mi ho přinesli, takže na mě nezapomněli. Možná jim příště taky něco nachystám. Ale samozřejmě jen pokud vyhrajeme, jinak nic nedostanou," směje se.