Prosincový trojboj se Vsetínem zakončí Poruba na domácí půdě

Adam Bagar, 07.12.2012
Závěrečný díl trojutkání mezi Porubou a Vsetínem se nezadržitelně blíží. V předchozích dvou případech oba celky naplno využily kouzla domácího prostředí. I na úvod třetí čtvrtiny soutěže bude mít tuto výhodu, stejně jako ve středu, RT TORAX. Dá se však očekávat již tradičně vyrovnaná bitva. Budou v ní i tentokrát úspěšnější svěřenci trenéra Tomáše Sršně? Odpověď se nejlépe dozvíte osobní návštěvou porubského zimního stadionu, kde bude duel sehrán v sobotu 8. prosince a úvodní buly bude z rukou sudího Šutary vhozeno v 17 hodin. Pro ty z vás, kteří nemohou být na utkání osobně přítomni, bude připraven samozřejmě i tradiční textový online přenos.

Stejně jako v sobotním utkání na Lapači měla Poruba i před vlastními fanoušky dobrý vstup do utkání. Tentokrát však odcházela do kabin s dvoubrankovým náskokem. V prostřední dvacetiminutovce ovšem doplatila na svou nedisciplinovanost a Valaši zlepšenou hrou srovnali krok. O vítězi tak rozhodla až poslední třetina, v níž měl navrch RT TORAX, což dokázal vyjádřit i brankově. Rozhodující trefu si na konto připsal Michal Holuša.

„Jestli se vyhneme faulům a vyvarujeme se individuálních chyb, můžeme porazit kohokoliv,“ říká střelec vítězné branky. Stav pomyslné třízápasové série je tak nerozhodný 1:1. Další a zároveň poslední díl je na programu již v sobotu a výhodu domácího prostředí bude mít opět výběr Tomáše Sršně. Ten ve středu dokázal zdolat vsetínské hokejisty v základní hrací době vůbec poprvé od znovuzrození porubského hokeje.

Kromě střelce Františka Zúbka (18+7), který v sezóně nastřílel již osmnáct branek si budou muset porubští hokejisté dávat pozor i na nejproduktivnějšího hráče týmu Daniela Vaňka (6+22). V obraně nejvíce bodově vyčnívají Lukáš Vrba (4+6) a Jiří Farda (4+4). V brance se nejčastěji představuje zkušený Lukáš Plšek.

Na straně Poruby se v útoku nejvíce daří Martinu Bučkovi (13+10). Duo mladíků Petr Seidler (5+12) a Rostislav Vaněk (6+10) již má větší bodovou ztrátu. Z obránců jsou nejproduktivnější zkušený čtyřicátník Rudolf Wolf (3+5) a mladík Lukáš Hruzík (3+5). Radek Tihlář je nadále zraněný, a tak branku momentálně hájí Michal Gleich.

Mírným favoritem je dle sázkových kanceláří Poruba, na jejíž vítězství je vypsán kurs 2,00. Výhra Vsetína je oceněna kursem 2,25 a remíza 4,30.

Sestavy obou celků v posledním zápase

VHK Vsetín: Plšek – Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Žák, Vrána, Tesařík, Žabčík, Mikšovský, Zúbek, Holík, Vítek, Hruška, Brezáni, Kubo, Podešva, Kajaba, Korčák.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Wolf, Hruzík, Šindelář, Prokop P., Prokop L., Slavík, Axman, Zientek – Krayzel, Seidler, Buček, Galajda, Pavlačka, Vaněk R., Holuša, Sedlář, Hašek, Vrána.

Zaznělo po středečním utkání

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Nevyšla nám první třetina, která možná rozhodla celé utkání. Chybělo nám potřebné štěstíčko, neproměnili jsme nájezd, měli řadu vyloučení a navíc nás trápí marodka. Přesto jsme ve druhé části dokázali srovnat, měli jsme šance, ale neproměnili je. Nemůžeme stále vyhrávat nad stejným soupeřem, přesto věřím, že v sobotu v Porubě opět urveme všechny body.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsem rád za vítězství, nerodilo se ale lehce. V první třetině jsme hráli takticky dobře, dostali se do dvoubrankového vedení a zápas trochu připomínal předchozí na Lapači. Ve druhé části jsme řadou vyloučení dostali Vsetín do hry, ale od naší třetí vstřelené branky jsme si už výsledek hlídali. Hosté sice nahazovali a v závěru se dostali do tlaku, ale myslím, že máme tři body zaslouženě.

Vzájemná utkání v sezóně 2012/2013

1. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK Vsetín 4 : 5 sn. (2:0, 2:2, 0:2 – 0:0)
Branky a nahrávky:
13. Matějka (Buček), 13. Pavlačka (Vaněk R., Hašek), 27. Pavlačka (Hašek, Vaněk R.), 36. Hašek (Vaněk R., Šindelář) – 23. Kubo (Brezáni), 25. Korčák (Vítek), 41. Zúbek (Vaněk D., Farda), 55. Zúbek (Vaněk D.), rozhodující sam. náj. Podešva.

Více info: Poruba neudržela dvoubrankové vedení a podlehla Vsetínu po samostatných nájezdech

12. kolo: VHK Vsetín – HC RT TORAX Poruba 2011 4 : 3 (1:0, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky:
14. Kajaba (Podešva, Dubec), 28. Dubec (Podešva, Kajaba), 35. Vrba (Vrána P., Vaněk D.), 59. Mikšovský (Vaněk D., Zúbek) – 36. Pavlačka (Prokop P.), 39. Vrána L. (Vychodil, Sedlář), 60. Vychodil (Axman, Buček).

Více info: Valašský trojboj zakončila Poruba těsnou porážkou na vsetínském Lapači

21. kolo: VHK Vsetín – HC RT TORAX Poruba 2011 4 : 2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
15. Mikšovský (Vaněk D., Farda), 20. Zúbek (Vrba, Mikšovský), 27. Zúbek (Mikšovský), 53. Zúbek (Mikšovský, Vaněk D.) – 1. Krayzel (Wolf, Šindelář), 4. Buček (Seidler).

Více info: Poruba na Lapači ztratila slibně rozehraný zápas, hattrickem ji sestřelil Zúbek

22. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK Vsetín 3 : 2 (2:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky:
9. Seidler (Buček), 19. Hašek (Šindelář, Vaněk R.), 51. Holuša (Hruzík) – 37. Mikšovský (Vrba, Podešva), 39. Mikšovský (Zúbek).

Více info: Poruba poprvé v sezóně zdolala Vsetín

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V duelu mezi Porubou a Vsetínem by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Václav Šutara z Havířova. Na čarách mu bude vypomáhat dvojice Michal Vengřín z Ostravy a Tomáš Záviský z Březové.

Ostatní duely 23. kola II. hokejové ligy – sk. Východ

08.12. 17:00 HC AZ Havířov 2010 – HC ZUBR Přerov
08.12. 17:00 LHK Jestřábi Prostějov – HC Slezan Opava
08.12. 17:00 HC Frýdek-Místek – HC Baník Karviná
08.12. 17:00 HC Nový Jičín – HC Bobři Valašské Meziříčí

Webové stránky soupeře: www.hc-vsetin.cz

Tabulka: Tabulka II. ligy – sk. Východ po 22. kole

Preview – 1. zápas: Začátek prosince zpestří "play-off" se Vsetínem, startuje již v sobotu na Lapači

Preview – 2. zápas: Poruba již potřebuje naplno bodovat, uspěje v první domácí odvetě se Vsetínem?

Online přenos: HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK Vsetín