Prosincová utkání mladších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 15.01.2023
Prosinec loňského roku byl u žákovských kategorií z důvodu velké nemocnosti ve znamení řady odložených zápasů. Žáci 6. třídy odehráli pouze jedno mistrovské utkání, žáci 5. třídy zvládli odehrát utkání tři.

6. třída pod vedením Martina Tomáška odehrála své utkání v sobotu 3. prosince na ledě Frýdku-Místku. Skóre utkání otevřeli rychlou brankou po úvodním buly hned v 1. minutě hráči HC RT TORAX. Celá úvodní část následně probíhala sledem branek na obou stranách a skončila smírně 3:3. V druhé třetině průběžným výsledkem porubští hráči lehce zaostali, Frýdek-Místek tuto část hry vyhrál rozdílem dvou branek 3:1. V poslední třetině se soupeři střelecky dařilo mnohem více než Porubě, tuto část vyhrál 6:2 a celkově tak HC Frýdek-Místek zvítězil 12:6.

Mladší žáci 5. třídy ve své kategorii B odehráli úvodní prosincové utkání v sobotu 3. prosince na ledě Českého Těšína. Po celých 60 minut byli svěřenci Jiřího Trembáče mnohem aktivnější jak pohybem na ledě, tak střeleckou aktivitou. První i druhou třetinu vyhráli shodně 4:0. Teprve v poslední třetině se 2krát prosadil i domácí tým, nicméně i v této části byla Poruba úspěšnější, vyhrála ji 6:2. Celkově porubský tým zvítězil vysoko 14:2.

Další prosincové utkání proběhlo na karvinském ledě proti polskému výběru Metropolia Silesia. Přestože tento tým soutěž absolvuje s hráči 5. a 6. třídy společně, porubští páťáci se svého soupeře nezalekli. Úvodní část utkání vyhráli těsně 2:1, naopak stejným skórem byl úspěšnější polský soupeř v 2. třetině. Při nerozhodném stavu tak rozhodovala poslední třetina. Zde nejprve vedla Poruba o jednu branku, následně se po dvou brankách jednobrankové vedení překulilo k polskému týmu. V 58. minutě porubští hráči vyrovnali a celkově utkání skončilo smírně 5:5.

Poslední prosincový zápas odehráli hráči HC RT TORAX v neděli 18. prosince na domácím ledě proti Kopřivnici. I v tomto utkání Poruba svého soupeře nešetřila. První část hry vyhrála 5:0, v druhé třetině svůj náskok domácí tým zvýšil o dalších šest branek. Kopřivnický tým se současně prosadil jen 2krát. Když poslední třetina skončila stejným skórem 5:0 jako původní, dopadlo utkání vítězstvím 16:2 pro HC RT TORAX.