Prodlouží Sareza sérii proher Šumperka?

Jan Škarpa, 07.10.2007
Právě zápasem s ostravskou Sarezou začala nelichotivá série Šumperka, která se natáhla již na sedm porážek v řadě. Tuto nelichotivou bilanci bude chtít Šumperk určitě přetrhnout, na druhou stranu Ostrava chce potvrdit body z derby s Havířovem. Utkání je na programu v pondělí 8. října od 18:00 a vy jej můžete sledovat prostřednictvím tradičního online přenosu, odkaz na něj naleznete na našich stránkách.

Sedm porážek v řadě, 4 nasbírané body – to je bilance nejbližšího soupeře Sarezy, hokejového Šumperka. Na první pohled lehký soupeř, ale zdání může klamat. Ostrava sice Šumperk porazila v prvním zápase 9:0, poslední výsledky Draků jsou ale velmi těsné, navíc v bráně nyní chytá Radovan Biegl, který je příslibem lepších zítřků.

Poslední zápas prohrál Šumperk těstě v Jihlavě 3:2, když po první třetině vedl 1:0 brankou Špeldy. Draci však zápas nedokázali dovést do vítězného konce, to Sareza v prodloužení porazila rivala z Havířova. když se po krásné kombinaci s Boháčem prosadil domácí kapitán Pavel Šebesta.

Nejproduktivnějším hráčem Šumperka je exsarezák Dušan Bařica, který nasbíral 9 bodů za 4 branky a 5 přihrávek. V pořadí střelců doplňuje Bařicu Meluzín, mezi přesnými nahrávači to je Antonovič. Nejtrestanějším hráčem je Stanislav Hajas s 24 trestnými minutami. V bráně Šumperka se již vystřídalo trio gólmanů, jsou to Tihlář, Betinec a naposledy Biegl.

Letošní vzájemné utkání

3. kolo: HC Sareza Ostrava – Hokej Šumperk 2003 9:0 (2:0, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 4. Boháč (Šebesta), 15. Ovšák (Rimmel, Najdek), 25. Mocek I. (Novák, Mocek D.), 29. Bokroš (Šebesta, Mocek D.), 36. Šebesta (Novák, Mocek I.), 45. Najdek (Svačina), 52. Rimmel (Najdek), 52. Grygar (Sochorek, Pavelek), 58. Boháč (Šebesta, Bokroš).

Poslední kolo obou týmů

Hokej Šumperk 2003

9. kolo: HC Dukla Jihlava – Hokej Šumperk 2003 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 35. Bakus (Rytnauer), 38. Rytnauer (Kubát, Bakus), 47. Kubát (Bakus) – 8. Špelda (Antonovič), 49. Bařica (Denisov).
více o zápase

HC Sareza Ostrava

8. kolo: HC Sareza Ostrava - Havířovská hokejová, a.s. 4:3 pp. (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Červenka (Sochorek), 15. Sochorek (D. Mocek, Ovšák), 56. Sochorek (Ovčačík, Holík), 64. Šebesta (Boháč, D. Mocek) - 13. Zdráhal (Seman, Zdeněk), 16. Haas (Kolarz, Škoda), 28. Rozum (Velecký, Galvas).
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledních zápasech

Hokej Šumperk 2003: Biegl - Špelda, Denisov, Sloboda, Ondráček, Kloz, Hajas - Bařica, Beck, Antonovič - Lazorišák, Hubáček, Obdržálek - Ambruz, Ohnutek, Stejskal – Martinka.

HC Sareza Ostrava: Čech – Ovšák, Mocek D., Ovčačík, Holík, Tesařík, Vnenk – Šebesta, Boháč, Bokroš – Gelačák, Najdek, Hubáček – Pavelek, Sochorek, Červenka – Mocek I., Novák, Grygar.

Ligová bilance HC Sareza Ostrava - Hokej Šumperk 2003

Sareza – Šumperk Výsledky Bilance
2007/2008 I. liga 9:0 1 – 0 – 0 – 0 – 0 9:0
Celkem 1 – 0 – 0 – 0 – 0 9:0

Statistiky soupeřů

HOKEJ ŠUMPERK 2003 SAREZA OSTRAVA
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE - SKUPINA
8. místo (4 body) - Východ 3. místo (18 bodů) - Východ
SKÓRE
BILANCE
1 – 0 – 1 – 7 5 – 1 – 1 – 2
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
3:1 (Jihlava) / 0:9 (Ostrava) 9:0 (Šumperk) / 2:5 (Havířov)
HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Dušan Bařica 9 (4+5) Pavel Šebesta 10 (3+7)
STŘELEC
Bařica, Meluzín 4 Daniel Boháč 7
NAHRÁVAČ
Bařica, Antonovič 5 David Mocek 8
NEJLEPŠÍ V +/-
Martin Ambruz 0 David Mocek +7
NEJTRESTANĚJŠÍ
Stanislav Hajas 24 Vladimír Holík 35
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Radek Tihlář 91,24% Jakub Štěpánek 95,34%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Radek Tihlář 3,48 Jakub Štěpánek 1,84

Z historie šumperského hokeje

V poválečném období založili příznivci ledního hokeje při TJ Železničár Šumperk svůj oddíl, jenže v roce 1953 dochází k reorganizaci a v Šumperku se vytvářejí hned dva kluby - TJ Lokomotiva Šumperk a TJ Baník Šumperk. Rivalita vést konstruktivně klub ve městě přerostla až v jeho zánik čtyři roky po jeho založení. Až výsledkem dlouhých jednání v roce 1967 bylo znovuzaložení řádného oddílu TJ Lokomotiva Šumperk. Tým v úvodní sezóně ovládl okresní přebor a přes oblastní přebor a divizi vybojovali počátkem 70. let II. ligu. V ní se ale dlouho neohřáli a následoval na jeden rok pád do moravské divize. Reorganizace československých soutěží poslala Šumperk z ligy opět do krajského přeboru. To se již psala osmdesátá léta.

Teprve v sezóně 1987/1988 se týmu podařilo zvládnout kvalifikaci o II. ligu a postoupit, jenže jen na jediný rok, po němž následoval návrat do přeboru. Zlomovým rokem se dá nazvat ten s pořadovým číslem 1995. HC Šumperk získal od Jaroměře licenci na druhou ligu. Po výborném roce se tým přejmenoval na HC Papíroví Draci Šumperk a výborné výkony vyústili v ročníku 1999/2000 v postup do I. ligy. Tam se se Draci Šumperk spíš trápili, nejdříve zachránili ligu v prolínací soutěži a poté záchrana přišla až s fantastickým finišem v posledních kolech.

19. prosince 2001 sehrál Šumperk své poslední utkání, licence se převedla do Hradce Králové a stejně jako týmy v okolí - Prostějov či Olomouc - vymizel na chvíli z hokejové mapy. Fanoušci nezoufali dlouho a po dvou letech se již v Šumperku opět hrálo, sice krajský přebor, ale jen na jediný postupový rok. Ve druhé lize se Šumperk po počátečních peripetiích poměrně rychle stabilizoval a tři odehrané ročníku stačily, aby Draci vyválčili druhou nejvyšší ligu.