Probíhající nadstavba hráčů 9. třídy

Romana Opatová, 16.11.2022
Žáci 9. třídy pod vedením Petra Trojana hrají aktuálně nadstavbu soutěže 9. tříd. Ve skupině se s dalšími sedmi mužstvy utkají celkem 4krát, následovat bude play off Mistra České republiky této kategorie. V uplynulém týdnu hráči HC RT TORAX dokončili první část nadstavbové soutěže, kdy se utkali postupně se všemi svými soupeři.

V neděli 16. října nadstavbovou část soutěže hráči rozehráli na ledě brněnské Komety. Tempo utkání od počátku určoval brněnský soupeř. V úvodu utkání se postupně ujal vedení 4:0, porubský tým skóroval ve 12. minutě. Soupeř přidal v úvodní části ještě jednu branku a třetinu vyhrál 5:1. Druhá část utkání byla na branky nejbohatší, skončila 8:2. Poslední třetina proběhla z pohledu počtu branek nejvyrovnaněji, Kometa ji vyhrála rozdílem jedné branky 3:2. Utkání tak celkově skončilo 16:5.

Další víkend v sobotu 22. října přivítali porubští hráči na domácím ledě další brněnský tým HCM Warriors Brno. Ve třetí minutě vstřelil úvodní branku brněnský tým, v 6. minutě porubský tým srovnal na 1:1 a takto také skončila úvodní část utkání. Ve druhé části hry byli střelecky úspěšní porubští hráči a vyhráli ji 4:0. I v poslední třetině přidal porubský tým další tři branky, brněnský tým jen korigoval výsledek svou druhou brankou. V utkání celkově vyhráli svěřenci Petra Trojana 8:2.

Ve středu 26. října proběhla předehrávka 7. kola na ledě třineckých Ocelářů. V první třetině diváci branku neviděli, úvodní a zároveň jediná branka druhé třetiny padla až v 36. minutě z hokejky třineckého soupeře. V poslední části hry třinečtí hráči dokázali skórovat ještě 2krát. Celkově utkání skončilo 3:0.

V sobotu 29. října proběhlo 4. kolo soutěže, porubští hráči vycestovali na led soupeře do Přerova. Vedení se v utkání ujali domácí brankou ze 7. minuty z přesilové hry, porubští hráči během pár minut srovnali, když ale Přerov dokázal vstřelit ještě dvě branky, třetinu vyhrál 3:1. Stejným skórem skončilo i druhé dějství. Poslední třetina dopadla těsným vítězstvím Přerova 1:0, celkově tedy 7:2.

Následující den v neděli 30. října se v rámci 5. kola utkali hráči HC RT TORAX na domácím stadionu s týmem ze Vsetína. V utkání se střelecky prosazoval po celou dobu soupeř. Postupně se ujal vedení vysoko 7:0. Poruba svou jedinou branku vstřelila až v závěru zápasu, když korigovala výsledek na konečných 7:1 pro VHK ROBE Vsetín.

Městské derby se s vítkovickou Riderou odehrálo v pátek 4. listopadu v rámci 5. kola. Utkání bylo herně velmi vyrovnané s důslednou obrannou hrou obou mužstev. V první ani druhé třetině branka nepadla. Jedinou branku vstřelily Vítkovice v 45. minutě a v utkání zvítězily nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Závěrečné utkání 1. části nadstavby se odehrálo 6. listopadu na Vysočině proti HC Dukla Jihlava. V první dvacetiminutovce dokázala Dukla porubskému týmu odskočit třemi brankami. Zbylá část zápasu již byla velmi vyrovnaná, nicméně porubští hráči nedokázali využít ani jednu z pěti přesilovek, ani ze hry pět na pět jihlavského brankáře nepřekonali. Jihlava ještě jedenkrát skórovala a zvítězila celkově 4:0.