Pro nás byly přesilovky spíše za  trest, řekl po utkání Robert Najdek

Pro nás byly přesilovky spíše za trest, řekl po utkání Robert Najdek

Vladimír Vronka, 24.02.2008
Sareza Ostrava nezačala první čtvrtfinálový zápas dobře. Již v první minutě se Olomouc radovala z vedoucí branky, která jako jediná v zápase padla při stejném počtu hráčů na ledě. Ostatních pět olomouckých branek padlo v době kdy bylo ostravských hráčů na ledě o jednoho či dva méně. Sareza dokázala využít přesilovky pouze dvě, což určilo výsledek zápasu. Ostravský trenér Jan Vavrečka stejně jako Jan Tesařík a ostravský kapitán Robert Najdek hodnotili utkání, v němž hrály prim přesilovky.

Trenér Sarezy Jan Vavrečka hodnotil prohru v zápase, který rozhodly úvodní minuty a nedisciplinovanost hráčů Sarezy. „Velmi rychle jsme dostali dvě branky, což jednoznačně rozhodlo. Rozhodly dva tři hloupé fauly, jedno špatné střídání, každopádně se nic neděje, jdeme dál. Olomouc musí ještě třikrát zvítězit, aby se dostala do dalšího kola play – off. Naše mužstvo bylo dnes trochu nervózní, z toho plynuly chyby a fauly,“ našel jednu z příčin prohry ostravského týmu. Sareza si dokázala v závěru vytvořit několik šancí, ale na konečný výsledek neměly vliv. „V závěru utkání měla Olomouc dostatečné vedení, což ji trochu ukolébalo. Z naší strany byla hra v závěru jednodušší, proto jsme se dostávali více do pásma a dokázali jsme se v něm udržet, což nám padesát minut chybělo,“ viděl ostravský kouč zlepšení herního projevu v závěru.

Obránce Sarezy Jan Tesařík se do týmu vrátil v pravý čas. Play – off hraje za Sarezu již potřetí, byl tak u všech účastí Sarezy v play – off. „Dostali jsme zbytečný gól v první minutě, což Olomouc dostalo do tempa, hráli jednoduše. Měli jsme spoustu vyloučených, většinu gólů jsme dostali v oslabení, což zápas rozhodlo. Musíme si to srovnat v hlavách, zapomenout na dnešek a musíme hrát jednodušeji,“ přemítal na příčinou porážky ostravský obránce. Sareza inkasovala pět branek v oslabení, obě branky dala v přesilovce. „Musíme se více tlačit do brány a mít více střel. Musíme jako obránci více střílet a snažit se dorážet, což dnes Olomouci vyšlo,“ viděl rozdíl mezi přesilovkami Sarezy a Olomouce.

Kapitán Sarezy Robert Najdek nemohl být po zápase spokojen s hrou týmu v oslabení a v přesilovkách, neboť právě to byl hlavní rozdíl mezi oběma soupeři. „Rozhodl začátek utkání. Byli jsme velmi často vylučovaní, takto nemůžeme hrát, v tom byl celý problém. Olomouc dala z šesti gólů pět v přesilovkách. Nám, konkrétně naši pětce, přesilovky vůbec nešly. Pro nás byly přesilovky spíše za trest,“ byl po utkání zklamán hrou týmu v přesilovkách. Sareza musí sehrát pondělní duel s menším počtem vyloučených, což ví i ostravský útočník. „Musíme být více disciplinovaní a při hře 5 na 5 máme větší šanci na úspěch než ve čtyřech. V pěti se bude hra vyvíjet jinak, Olomouc nebude mít takový tlak. Když vedete 3:0 a 4:1, tak se hraje úplně jinak. První branka zápas hodně ovlivnila, zjistili, že jim štěstí přeje a že mají formu, což jsme chtěli eliminovat, ale nepovedlo se nám to,“ říkal po zápase smutně Robert Najdek.