Přípravkáři přivezli z vánočního turnaje v Břeclavi bronz

Iveta Láryšová, Gabriela Juříková, 18.01.2016
Malí přípravkáři HC RT TORAX Poruba ročník 2008 a mladší se zúčastnili 29. prosince 2015 vánočního turnaje O pohár starosty města Břeclavi. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů a to HC Lvi Břeclav A + B, HC Blansko, HC Ružinov, HHK Velké Meziříčí, VSK Technika Brno, HC Orlíci Uničov a HC RT TORAX Poruba. Účastníci byli rozděleni do dvou skupin, kdy porubské hokejové naděje sehráli po dva zápasy s Břeclavskými Lvi B, Orlíky z Uničova a Technikou Brno. Po základní části obsadili druhé místo a v dalších utkáních si vybojovali krásné třetí místo. Gólman Jan Láryš na turnaji vychytal tři čistá konta a nejlepším hráčem turnaje byla vyhlášena Kateřina Pěnčíková. Více podrobností naleznete v těle článku Ivety Láryšové.

Minihokej se hrál systémem 2x20 minut, kdy každá dvacetiminutovka byla samostatným zápasem. S malými hokejisty HC Lvi Břeclav „B“ vyhráli Porubští obě utkání hodně vysoko, s dalším soupeřem Orlíky Uničov první zápas sice prohráli, ale v dalším již probudili svého bojového ducha a remizovali. V posledních zápasech skupiny s Technikou Brno uhráli další dvě remízy. V základní skupině skončili na krásném druhém místě.
O třetí místo v turnaji se utkali Porubští s hráči HC Lvi Břeclav „A“ a díky velkému nasazení a chuti po vítězství vyhráli vysoko 10:0. Brankářská porubská naděje Jan Láryš vychytal v tomto utkání na turnaji třetí nulu a nejlepším hráčem turnaje byla vyhlášena Kateřina Pěnčíková. Při závěrečném ceremoniálu pak hokejisté HC RT TORAX převzali z rukou místostarosty města Břeclavi ing. Zdeňka Urbana pohár za 3. místo a bronzové medaile.

Porubské malé hokejové naděje klubu jistě ostudu neudělaly a zanechaly v Břeclavi krásný dojem, jak z celkového nasazení, tak touze dát do boje o vítězství vše. V neposlední řadě musíme opět zmínit i sehranost a výbornou náladu mezi doprovázejícími rodiči, kteří svým přístupem k dětem a také fanděním vytvořili výbornou atmosféru po celou dobu turnaje.

Výsledky základní části turnaje:

HC RT TORAX Poruba – HC Lvi Břeclav„B“ 16:0, 15:0
HC RT TORAX Poruba – HC Uničov 0:5, 1:1
HC RT TORAX Poruba – VSK Technika Brno 2:2, 4:4

Zápas o třetí místo:

HC RT Torax Poruba – HC Lvi Břeclav„A“ 10:0

Soupiska mužstva:
Jan Láryš – Kateřina Pěnčíková, Patrik Šima, Matěj Planka, Radek Šipula, David Kubečka, Jakub Kučera, Václav Závišek, Jonáš Kubatík, Matěj Schoffer, Alexej Jaroslav Štěrba, David Kocián, Radim Kozák
Nejlepší hráč turnaje: Kateřina Pěnčíková
Trenéři mužstva: Jan Žídek, Květoslav Foltýn