Preview: V 8. ligovém kole do Poruby zamíří Litoměřice

Pavlína Vítková, 04.10.2021
RT TORAX v rámci 8. kola letošní Chance ligy přivítá na domácím ledě silný výběr z Litoměřic. Zápas odstartuje ve středu 6. října v 18 hodin.

Vzájemné zápasy v sezoně 2020/2021

Poslední zápasy Litoměřic

Litoměřice po sedmi zápasech okupují s 18 body druhou příčku prvoligové tabulky. Na úvod ročníku si totiž Litoměřičtí poradili v prodloužení s Frýdkem-Místkem (4:3 P), poté s Benátkami (3:1) a Kolínem (5:3). Ve čtvrtém kole prohráli v Šumperku (3:4). Následovaly výhry nad Kadaní (5:2), Jihlavou (5:3) a Vsetínem (3:2).

Aktuálně nejproduktivnějším hráčem týmu je Riku Sihvonen s 8 body (7+1). A nejen to. Tento finský forvard je dokonce průběžně nejlepším střelcem celé Chance ligy. Za ním v litoměřických tabulkách následují Martin Kadlec (3+3) a Lukáš Válek (2+4). Statistice plus/minus zatím kraluje Jan Výtisk za +11. Druhý je Jan Holý (+8) a třetí Ondřej Procházka (+5).

Sestava Litoměřic

Litoměřický útok letos posílil třiadvacetiletý Riku Sihvonen, který po příchodu z Polska může být opravdu výraznou oporou. Dalšími zajímavými jmény jsou také Roman Přikryl, Lukáš Válek, Martin Kadlec či mladíci Tomáš Urban a Přemysl Svoboda. Kádr by měl nyní navíc po malé „karlovarské pauze“ opět doplnit i Patrik Miškář.

V defenzivních řadách vyniká například Jan Holý, který v loňském playoff vytvořil nový rekord v počtu bodů získaných obráncem. Patrik Marcel byl zase v ročníku 2019/2020 zařazen do prvoligového All-Star týmu. Čtyřicetiletý Jan Výtisk a dvaatřicetiletý Jiří Jebavý pak do obrany přináší řadu zkušeností.

V brance se Stadion spoléhá hlavně na Tomáše Krále, toho na soupisce doplňují Šimon Sklíba a David Čermák.

Shrnutí loňských výsledků Stadionu

Loňskou jízdu Litoměřic zastavila ve čtvrtfinále playoff Jihlava (po sérii 4:3 na zápasy). V základní části hráči Stadionu vybojovali 61 bodů za 31 výher a 13 proher.

Produktivitě dominoval Matěj Beran s 52 body (17+35). Druhou příčku obsadil Patrik Miškář (19+28) a třetí skončil Martin Procházka (18+21). V playoff dopadlo nejlépe duo Patrik Miškář a Jan Holý se 17 body. Holému se zadařilo i v hodnocení plus/minus, stejně jako Patrik Marcel zapsal +8. V playoff této statistice dominoval Jiří Jebavý s výsledkem +6. Marcel byl zároveň nejtrestanějším členem kádru.

V jedné statistice pak Stadion zcela dominoval – jeho hokejisté v loňské sezoně nejčastěji ostřelovali soupeřovu bránu. Průměrně vyslali 36,03 střel za zápas. První místo pak Litoměřičtí obsadili také v počtu odehraných přesilových her (167), úspěšných jich pro zajímavost bylo 22,75 % (což v tomto ohledu znamenalo čtvrtou příčku).

Poslední zápasy Poruby

Poruba aktuálně drží 11. příčku tabulky. Produktivitu táhne dvojice Pavel Jenyš a Tomáš Guman s 6 body. Nejlepším střelcem je zatím Petr Stloukal se 4 přesnými trefami. Ve statistice plus/minus se drží na čele duo Markus Korkiakoski a Jakub Husa (+4). Husa zároveň tráví nejvíce času na ledě (průměrně 20:26). Největší množství trestných minut si vykoledoval Lukáš Kozák.