Preview: Poruba vyzve ve slezském derby Frýdek-Místek

Dominik Březný, 25.11.2022
Porubští hráči vyhlíží další domácí utkání, tentokrát přivítají na svém ledě, který zatím dobyl pouze Vsetín, celek z Frýdku-Místku. Ačkoliv může v prozatímní sezoně působit RT TORAX ARENA jako téměř nedobytná pevnost, hosté se toho určitě jen tak nezaleknou, vždyť už brali tři body ze Zlína nebo Přerova!

Porubané zachránili utkání s Pardubicemi

Začátek utkání s Pardubickou rezervou nebyl jeden z těch nejpovedenějších, ale díky brankám Michala Vachovce, Romana Pšurného a Dominika Hrníčka, se povedlo dovézt do slezské části Ostravy cenné tři body. ,,Za stavu 0:2 jsme pořád hráli to, co jsme chtěli a to přineslo úspěch”, okomentoval utkání trenér, Jiří Režnar.

Rysí sídlo dobyli Draci

Ani návrat dvou opor, Jakuba Tepera a Davida Klimši, do sestavy nepomohl k domácímu zisku bodů proti Šumperku. Frýdek-Místek v utkání hostující tým přestřílel, ale na vítězství to nestačilo, padl 3:5. „Myslím si, že za stavu dva jedna jsme byli v zápase, přehrávali jsme soupeře a měli i dobré věci, akorát jsme prostě přestali myslet na defenzívu,“ zhodnotil utkání trenér Frýdku-Místku Martin Janeček, který ještě předloni vedl Porubu z pozice hlavního kouče.

Tahouni mužstev

Porubské body mají většinou tři společné jmenovatele, jimiž jsou desetigóloví Tomáš Šoustal s Jakubem Šlahařem a vrchní nahrávač Roman Pšurný, který již naservíroval svým spoluhráčům šestnáct přesných asistencí!

U Frýdku-Místku můžeme pak hovořit o dvou jménech: tím prvním je Vlastimil Dostálek, jenž před sezonou opustil sestupující Havířov, ale ve Slezsku zůstal, když se přesunul jen o pár kilometrů do frýdeckomístecké Polárky, kde zatím vede bodování s desíti brankami a devíti asistencemi. Zajímavé však bude sledovat i teprve devatenáctiletého Oskara Haase, který má na svém kontě devatenáct bodů (9+10).

Vít Christov a Michal Hotěk

Ačkoliv Vít Christov nyní bojuje za Porubu, podstatná část jeho kariéry je spjata právě s Frýdkem-Místkem. Na zápas se ale těší! „Na zápas s Frýdkem se budu připravovat stejně jako na každé jiné utkání,“ nejprve odhodlaně poznamenal, ale následně i prozradil, že to nebude úplně obyčejný zápas. „Určitě budu muset něco vypsat do kabiny za výhru, tak věřím, že zápas zvládneme a pokladník mě pak bude moci oškubat,“ dodal se smíchem Vít Christov, kterému se v posledních kolech začalo dařit tak, jak by si asi přál. V neposlední řadě také nezapomněl pozvat i fanoušky: „Přijďte nás podpořit v co největším počtu na derby proti Frýdku-Místku. Věřím, že nás opět potáhnete za vítězstvím!“

Na straně Rysů vyjede na led Michal Hotěk, který strávil v Porubě dvě sezony. Jak se těší na utkání? „Na zápas se velice těším. Je to ještě k tomu derby a velice těžké utkání, jedeme k lídrovi tabulky,“, popsal své dojmy a na závěr prozradil, na koho se z porubského kádru těší, „v kontaktu jsem s některými kluky, například s Tomášem Voráčkem, už delší dobu se těším, až budu moci proti němu hrát.“

Oblíbenec v dresu rivala

Není fanouška Poruby, který by neměl rád Vladimíra Svačinu! Právě v Porubě tento hokejový dříč odstartoval svou skvělou kariéru. Jak na své začátky vzpomíná? „Na Porubu mám jen krásné vzpomínky“, sdělila momentální opora slezského rivala. Fanoušci na něj nezanevřeli, ani když rozvlnil minulou sezonu síť přímo před jejich sektorem. „Přišlo mi nefér, abych gól nějak oslavoval. Bylo to z mé strany prokázání respektu vůči klubu, který mě vychoval a posunul do velkého hokeje,“ pokračoval Vladimír Svačina, který byl během i po utkání několikrát vyvolán domácími fanoušky. „Vůbec jsem nepočítal, že mě fanoušci budou vyvolávat, ale bylo to od nich krásné a na takové chvíle se nezapomíná,“ dodal zkušený borec.

#PORUBEME

„Chtěl bych pozvat za celou kabinu co největší počet fanoušků!! My si jdeme pro další domácí vítězství, ale potřebujeme vás k tomu!“, hlásí z kabiny nejdéle sloužící „Porubák“, Radim Toman.

Fanoušci a slezské derby

Po sestupu AZ Havířov se jedná o jediné prvoligové slezské derby. Atmosféra na těchto zápasech je vždy výborná a lehce napjatá, přeci jen mezi fanoušky jistá rivalita panuje! „Slezské hokejové derby proti Frýdku vnímám vždy trochu jinak, než každý jiný zápas v lize. Bavíme se teď tady o jediném slezském derby v Chance lize, které "zbylo" a už to tomu dodává pikantní náboj. Jako fanoušek se strašně těším na kvalitní a tvrdý hokej, kdy si oba celky nedají nic zadarmo,“, poznamenal fanoušek Adam a zároveň dodal, „a co se týče tribunového dění? Tam to také bude úžasný souboj. Z Frýdku vždy dorazila početná skupinka fanoušků a nyní tomu nebude jinak.“

Utkání proti Frýdku-Místku začíná v RT TORAX ARENĚ v sobotu 26. listopadu už v 16:00! Těšit se můžete nejen na dobrý hokej, ale i na přestávkové soutěže o opravdu hodnotné ceny nebo se můžete vyfotit v našich fotokoutcích. Pokud nevíte, co s časem před utkáním, tak zajděte třeba na pivo do nedaleké partnerské restaurace RADEGASTOVNA AURA, kde při trošce štěstí můžete za pár vypitých piv dostat třeba vstupenku na utkání!