Preview: Poruba ve 13. kole přivítá zlínské Berany

Pavlína Vítková, 18.10.2022
Porubský A-tým v rámci 13. kola Chance ligy uvítá na domácí půdě PSG Berany Zlín. Začátek zápasu je naplánován na středečních 18 hodin.

Kádr & posily Zlína

Jednou z nejzajímavějších posil Zlína je útočník Petr Mrázek, který loni v dresu Prostějova nasbíral 57 bodů (28+29). Spolu s ním ofenzivu posílili například i Tomáš Pospíšil, Jiří Ondráček či Denis Kindl. Defenzivní řady pak vyztužil třeba Jan Bartko, který přišel ze Znojma. V bráně může Zlín spoléhat na Daniela Hufa. Na soupisce je však i další známé jméno - Libor Kašík. Ten ale letos odchytal pouze 40 minut. Porubské fanoušky pak samozřejmě na soupisce zaujme i Jakub Husa, jenž loni hájil ostravské barvy.

Aktuální statistiky Zlína

Zlín okupuje 9. místo ligové tabulky. Na kontě má 17 bodů a skóre 24:25. Je zatím druhým nejtrestanějším týmem (156 minut) a třetím nejlepším v oslabení (85,45 %).

Produktivitu táhne trojlístek Petr Mrázek (4+2), Daniel Gazda (3+3) a Jiří Ondráček (2+4), všichni tři mají po 6 bodech. Mrázek je zároveň nejlepším střelcem kádru. Ve statistikách plus / minus jsou na tom nejlépe Jakub Illéš & Darek Hejcman, oba s výsledkem +2. Nejvíce času na ledě tráví Gazda, a to v průměru 22:10 na zápas. Největší počet trestných minut zapsal Tomáš Pospíšil, zatím 27. Brankářskou jedničkou je Daniel Huf, který má úspěšnost zákroků 94 % a kraluje v tomto ohledu celé lize.

Zlín v posledních zápasech

Zlín zatím v dosavadním průběhu ligy zapsal 6 výher a 6 proher. Z posledních 5 zápasů má ovšem prohru jen jednu. Nestačil totiž na Frýdek-Místek.

Aktuální porubské statistiky

Poruba aktuálně v ligové tabulce drží první příčku. Na kontě má 22 bodů a skóre 37:26. Ostravané jsou zatím také nejlepším celkem v přesilovkách, jejich využití je 32,26 %. To samé platí i pro oslabení, kde se pohybují na 88,10 %. Jako nelichotivý "bonus" si ale Poruba drží i prvenství v počtu trestných minut. Zatím jich nasbírala 172.

Kanadskému bodování vévodí Roman Pšurný s 12 body (3+9). Za ním následuje dvojice Jakub Šlahař (4+6) & Tomáš Vildumetz (3+7) s 10 body. V sestavě jsou hned 4 hráči se 4 gólovými zápisy: Šlahař, Šoustal, Berisha a Střondala. V hodnocení plus / minus aktuálně dominuje Tomáš Vildumetz (+7). Nejvíce času na ledě průměrně tráví Daniel Krenželok, a to 22:00 na zápas. Největším „hříšníkem“ je Tomáš Šoustal, vyfasoval totiž už 34 minut. V bráně nejčastěji vídáme Daniela Dolejše, jeho úspěšnost je 91 %.