Preview: Poruba se vrací na domácí led, v 8. kole vyzve Třebíč

Pavlína Vítková, 03.10.2022
Poruba v 8. kole Chance ligy přivítá na svém ledě SK Horáckou Slavii Třebíč. Úvod zápasu je naplánován na středečních 18 hodin.

Vzájemné zápasy v sezoně 2021/2022

Kádr & posily

Třebíč před sezonou posílilo hned několik zajímavých jmen. Jedním z nich je určitě jednatřicetiletý útočník Martin Dočekal, který dříve působil v Kometě Brno. Z Českých Budějovic přišel Miroslav Holec. A například ze Šumperka Vojtěch Šilhavý. Dvacetiletý Erik Meluzin pak má rovněž zkušenosti z Komety. Obranu navíc vyztužil třiatřicetiletý Antonín Bořuta.

Na soupisku ovšem přibylo i několik mladých odchovanců – obránce Adam Svoboda a útočníci David Michalčuk a David Dolníček. Z komeťácké juniorky dále přišel útočník Jakub Malý.

Pro Porubu je samozřejmě podstatný přesun Vojtěcha Střondaly. Ten byl loni druhým nejproduktivnějším hráčem Třebíče, v základní části zapsal 29 bodů (10+19).

Třebíč v posledních zápasech

Horácká Slavia má po 7 zápasech Chance ligy na kontě 14 bodů a drží 3. příčku v tabulce. Porazila Slavii Praha (5:1), Frýdek-Místek (5:4 PP), Šumperk (3:1), Pardubice B (3:2) a Zlín (2:1). Naopak nestačila na Přerov (2:5) a Kolín (2:3).

Třebíčské produktivitě zatím vévodí dvojice Ladislav Bittner (7+2) & Antonín Bořuta (2+7), oba mají po 9 bodech. Za nimi pak následuje Martin Dočekal s 8 body (1+7). V hodnocení plus / minus je na tom nejlépe duo Erik Meluzin & Filip Kovář (oba +3). Nejtrestanějším hráčem je Lukáš Doudera (s 12 minutami). Brankářskou jedničkou je aktuálně Pavel Jekel (92,78 %). A nejvíce času na ledě tráví Martin Dočekal, v průměru 21:45 na zápas.

Co se týmových statistik týče, Třebíč se zatím může chlubit nejlepšími přesilovkami. Jejich úspěšnost je 39,29 %.

Ohlédnutí: Třebíč v sezoně 2021/2022

Hráči Třebíče v loňské základní části vybojovali 3. místo. Zapsali 92 bodů a skóre 136:99. Nakonec skončili ve čtvrtfinále play off, když nestačili na Sokolov (po sérii 3:1).

Kanadské bodování opanoval Ladislav Bittner s 30 body (17+13). Byl zároveň nejlepším střelcem týmu. Ve statistice plus / minus pak kraloval obránce Michal Furch s výsledkem +18. Nejvíce trestných minut si vykoledoval Vojtěch Střondala (celkem 53).

Aktuální porubské statistiky

Poruba aktuálně v ligové tabulce drží 6. příčku. Na kontě má 10 bodů a skóre 20:17. V jedné statistice si ovšem Ostravané drží prvenství - a to bohužel v počtu trestných minut. Zatím jich nasbírali 108.

Produktivitu táhne trojice Roman Pšurný (2+4), Tomáš Vildumetz (2+4) a Michal Vachovec (1+5), všichni mají shodně 6 bodů. Nejlepším střelcem je zatím Dominik Hrníčko se 3 góly. Zároveň je také největším „hříšníkem“, vyfasoval totiž 31 trestných minut. V hodnocení plus / minus aktuálně dominuje Tomáš Vildumetz (+6). A nejvíce času na ledě tráví Jiří Klimíček, průměrně 22:09 na zápas. V bráně nejčastěji vídáme Daniela Dolejše, jeho úspěšnost je 89,58 %.