Přesilovky? To byla tragédie, uvědomuje si po utkání na Vsetíně Jiří Hašek

Přesilovky? To byla tragédie, uvědomuje si po utkání na Vsetíně Jiří Hašek

Adam Bagar, 21.01.2013
Měsíční bodová série Poruby skončila v sobotu ve slavném hokejovém stánku, vsetínském Lapači. Přitom Porubští nevstoupili do utkání vůbec zle a soupeře dokonce přestříleli, ale porážce 2:5 zabránit nedokázali. Hlavním faktorem neúspěchu byly přesilové hry, kterých sudí Škach nabídl hostům skutečně pořádnou porci. Ani jednu však RT TORAX využít nedokázal a dokonce sám při jedné z nich inkasoval. "Hráli jsme je velice špatně," přiznal po utkání střelec úvodní trefy zápasu Jiří Hašek, pro nějž to byla sedmá trefa v sezóně. V dalším utkání čeká porubské hokejisty další těžký mač s výbornou diváckou kulisou. Tým Tomáše Sršně totiž míří do nedalekého Havířova.

Porubští hokejisté na Lapači podlehli Vsetínu 2:5 a ukončili tím dlouhou sérii osmi utkání, v nichž dokázali bodovat. „Nedávno jsme ještě byli předposlední, ale ukázali jsme, že hokej hrát umíme. Myslím si, že není důvod k žádné panice,“ říká zkušený Jiří Hašek a vzápětí dodává: „Po úspěšné šňůře si člověk může říci, že to půjde nějak jednodušeji a že nemusí tolik makat. To v podvědomí hráčů bývá. Alespoň jsme spadli z hrušky dolů, “ nachází přece jen pozitiva.

Poruba v první třetině dvakrát vedla a vypadalo to s jejími nadějemi na bodový zisk opět kladně. „První třetinu jsme zahráli dobře. Vsetín má silné a rychlé hráče, prezentoval se svou klasickou hrou. Chtěli jsme si to pohlídat, ale udělali jsme několik individuálních chyb, neplnili jsme taktické pokyny, měli jsme navíc spoustu vyloučených a scházela nám větší statečnost v osobních soubojích,“ nachází hlavní příčiny sobotní porážky střelec první porubské branky.

RT TORAX má dlouhodobě na marodce několik obránců a v jednu chvíli měl na Vsetíně lodiod Tomáš Sršeň k dispozici pouze čtyři beky. „Přijeli jsme jen se šesti obránci a téměř ve stejnou chvíli byli dva z nich vyloučeni na deset minut, takže to bylo dost složité,“ popisuje Hašek, který si na Valašsku nemohl nevšimnout tradičně výborné atmosféry. „Jsou tady výborní fanoušci a fajn atmosféra. V Porubě je to přece jen trošku komornější,“ přiznává.

Hlavní rozhodčí Škach poslal na trestnou lavici dokonce čtrnáct hráčů ve žlutozeleném, ale Poruba ani jednu přesilovku využít nedokázala. „To byla tragédie. Už třeba jen to, že dva obránci byli na trestné lavici, tak jsme chodili na led namixovaní. Bylo to takové kostrbaté a příliš svázané. Chyběl nám větší klid. Při přesilovce má lítat puk, nikoliv hráči. Mají tam být tři, čtyři střely. Dneska bylo markantní, že když jsme neproměnili čtyři, pět početních výhod, přestali jsme si věřit. Pak můžete hrát třeba do půlnoci a gól stejně nedáte,“ přidává další poznatky z utkání.

Porážka RT TORAX odsunula o skóre na páté místo, ale situace na čtvrtém až devátém místě tabulky je nadále velmi vyrovnaná. „Je to tam našlapané. Ani nás nenapadlo, že bychom mohli o čtvrté místo hrát. Říkali jsme si, že když to půjde dobře, mohli bychom bojovat o pátou nebo šestou příčku,“ říká porubská sedmnáctka, která se již jistě, stejně jako zbytek týmu, připravuje na středeční duel v Havířově. „Opět nás čeká výborná atmosféra a bude se tam hrát dobře,“ zakončuje pozitivně své krátké povídání.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC RT TORAX Poruba 2011
Hokejový klub mesta Zvolen