Premiéra Jakuba Schwarze? Mnoho šancí a nahrávka! Příště už to propálím, hlásí

Adam Bagar, 18.01.2015
Pozorní porubští fanoušci možná v bitvě s Opavou postřehli dravého útočníka s modrou přilbou a číslem osmačtyřicet na zádech. Vůbec poprvé v kariéře nastoupil v dresu prvního porubského mužstva devatenáctiletý juniorský talent Jakub Schwarz, jenž zanechal výborný dojem. Vytvořil si celou řadu šancí, hýřil aktivitou a odměnou mu byl premiérový bod za gólovou nahrávku, která rovněž přispěla k vydřenému vítězství 4:3 po nájezdech. Na oslavy ale rozhodně místo není, už v neděli ho totiž čeká další zápas, v roli nejproduktivnějšího hráče týmu potáhne juniory v duelu s Třebíčí. "Hrát za áčko je pro mě dobrá zkušenost," hlásí.

Premiérový start v dresu prvního mužstva přišel jako po mávnutí kouzelným proutkem. Rychle a vcelku i nečekaně. "Dozvěděl jsem se to až v pátek večer na konci tréninku," přiznává Jakub Schwarz, jenž si zápas s Opavou užíval, ačkoli se počáteční nervozitě pochopitelně nevyhnul. "Jsem rád, že jsem si v áčku mohl zahrát, je to pro mě dobrá zkušenost. Zpočátku jsem byl nervózní, ale poté jsem se trošku otrkal a už to bylo lepší."

A skutečně bylo. Schwarz se především v úvodu druhé části hry tlačil do šancí, kterých si vytvořil dostatek. Jen s jejich proměňováním to bylo o něco horší. "Skutečně jich bylo dost. Asi jsem byl rozklepaný z toho, že hraji první zápas za muže, proto jsem je neproměnil," mrzí šikovného juniora, který nastupoval po boku Aleše Kilnara a Davida Zachara. "Jsem rád, že jsem dostal hodně prostoru," doplňuje po premiérovém souboji.

Ten nakonec RT TORAX získal pro sebe, i když se pořádně natrápil, aby oslabenou Opavu porazil. "Myslím, že jsme zbytečně ztratili bod. Kdybych proměnil své šance, tak jsme určitě vyhráli," sype si Jakub Schwarz popel na hlavu. Za svůj výkon se přitom stydět nemusí. Naopak, sehrál výborný mač, jenž okořenil premiérovou asistencí. "Kapitán Miroslav Javín mě pak hned po gólu poplácal, že to byla dobrá nahrávka," prozrazuje dále Schwarz.

Jeho další starty v kádru koučů Sršně a Kotaly jsou zatím ve hvězdách. "Asi s nimi budu chodit na tréninky. Uvidím, jestli budu nominovaný na další zápasy. Snad příště zase dostanu šanci a už to tam propálím," hlásí s maximálním odhodláním nejproduktivnější hráč porubských juniorů, ti se už v neděli představí doma proti Třebíči a v sestavě samozřejmě nebude chybět ani Jakub Schwarz. "Je to sice náročné, ale zvládnu to," culí se na závěr.