Předvánoční období si juniorka zpříjemnila dvěma exhibičními zápasy v rámci tréninku

Adam Bagar, Lukáš Bajgar, 22.12.2009
Juniorům VOKD Poruby sice patří v extraligové konkurenci poslední příčka, ale to neznamená, že by si měli kazit příjemné vánoční období. V rámci pondělního a úterního tréninku byla k vidění dvě přátelská utkání, ve kterých si kromě samotných juniorů zahráli také hlavní trenér Pavel Leksovský, jeho asistent Roman Mrázek a ze známých tváří například Radek Philipp, Robert Najdek, Lukáš Smolka či Patrik Valčák. Úspěšnějším celkem se stal ten, jehož dres oblékal hlavní kouč Leksovský. V prvním utkání padlo čtyřiadvacet branek a vítězové se tak radovali z vysoké výhry 14:10, úterní klání již přineslo vyrovnanější bitvu, ale po výsledku 9:8 byli úspěšnější rovněž hráči v bílých dresech. V brance vítězů se představil Jakub Voznica a vedl si opravdu výborně, když mnohokrát svůj tým podržel. Naopak v útoku si vyzkoušeli zahrát gólmani Michal Gleich s Markem Čížkem, a rozhodně rovněž nezklamali. V úvodním klání se hattrickem blýskli Radim Blažej, Pavel Leksovský, Robert Najdek a Patrik Valčák, ve druhém souboji se tento kousek povedl pouze Jakubu Barčákovi. V těle článku naleznete kromě zápasových statistik také fotografie z druhého dne.

1. utkání – pondělí 21. prosince

Tým kouče Leksovského – Tým kouče Mrázka 14 : 10 (8:6, 6:4)
Branky a nahrávky:
Blažej (Motyka, Vaněk), Leksovský (Motyka), Blažej (Motyka), Kalina, Motyka (Spusta), Spusta (Zuber, Motyka), Blažej (Mládenka), Leksovský (Kalina, Motyka), Blažej (Leksovský, Vaněk), Blažej (Motyka), Zuber (Leksovský), Zuber (Vaněk), Leksovský (Motyka), Blažej – Mrázek (Najdek), Valčák, Valčák (Mach), Najdek, Mach (Čížek), Najdek, Špok, Valčák (Najdek), Barčák Jakub (Valčák), Najdek (Barčák Jakub).

Sestava týmu kouče Leksovského: Voznica – Blažej, Mládenka, Kalina, Vidlák, Hořínek, Zuber, Spusta, Leksovský, Motyka, Vaněk.

Sestava týmu kouče Mrázka: Smolka – Mrázek, Čížek, Hanus, Barčák Jakub, Procházka, Najdek, Valčák, Mach, Špok.

2. utkání – úterý 22. prosince

Tým kouče Leksovského – Tým kouče Mrázka 9 : 8 (hráno bez přestávky)
Branky a nahrávky:
Blažej (Zuber), Gleich (Mládenka, Blažej), Blažej (Motyka), Spusta (Motyka), Mládenka (Kalina), Spusta (Vaněk), Kalina (Mládenka), Vaněk z TS, Kalina (Blažej) – Barčák Jakub (Špok), Barčák Jakub (Valčák), Barčák Jakub, Barčák Jakub, Najdek, Barčák Jan, Barčák Jan (Valčák), Peslar (Najdek, Barčák Jan).

Sestava týmu kouče Leksovského: Voznica – Blažej, Mládenka, Kalina, Vidlák, Hořínek, Zuber, Spusta, Leksovský, Motyka, Vaněk, Philipp, Gleich.

Sestava týmu kouče Mrázka: Smolka – Mrázek, Čížek, Hanus, Barčák Jakub, Procházka, Najdek, Valčák, Mach, Špok, Peslar, Barčák Jan.