Před kluky musím smeknout klobouk, hlásí neprůstřelný Adam Vrba. Očekává peklo!

Před kluky musím smeknout klobouk, hlásí neprůstřelný Adam Vrba. Očekává peklo!

Adam Bagar, 19.03.2015
Už ani nepočítal, že si v letošní sezoně zachytá, jenže pak se porubským hokejistům zranil Radek Tihlář a rázem dostal šanci, kterou pevně chytil za pačesy. Řeč je o Adamu Vrbovi, který si v semifinále play-off počíná s naprostým klidem a bravurou. Potvrdil to nejen výkonem ve třetí domácí bitvě, ale především vychytanou nulou na vsetínském Lapači, kde RT TORAX po fantastickém výkonu vydřel druhý triumf v sérii a zároveň rozhodující páté utkání. "Kluci podali výborný týmový výkon. Přesně takto se má hrát play-off," těší spokojeného gólmana Poruby, která jde do boje už ve čtvrtek od 18 hodin.

Vychytaná nula potěší snad každého gólmana. O to více v play-off a ještě v bouřlivém vsetínském prostředí. "Bylo to pro mě překvapení, ale kluci mi hodně pomohli. Byla tam spousta zblokovaných střel. Zkrátka skvěle odvedená práce od celého týmu. Musím před nimi smeknout klobouk, podali výborný týmový výkon. Přesně tak se má hrát play-off," rozplývá se brankář Adam Vrba. "Sice jsem v prvních dvou zápasech nenastoupil, ale i kluci říkali, že to bylo asi nejjednodušší utkání zatím v semifinálové sérii," doplňuje dvaatřicetiletý brankář.

Ten sledoval z brankoviště výbornou hru svého týmu, který se Valachy nechal zatlačit pouze v úvodní desetiminutovce a pak už jasně dominoval. "Byli jsme lepší, ale museli jsme si dávat pozor, protože Vsetín je nevyzpytatelný. Má výborné brejky a hráče, kteří v nich vynikají. Takže jsme museli být pořád na pozoru," upozorňuje Vrba, jenž si prostor mezi třemi tyčemi maximálně užívá. "Myslel jsem, že si letos už nezachytám, takže prožívám skvělé pocity. A nervozita? Člověk musí být trošku nervózní. Když není, tak je to pak špatně," přemýšlí Adam Vrba.

Ten kvitoval také závěrečnou vsetínskou frustraci, z níž pramenily porubské přesilovky. A následně i góly. "Asi si mysleli, že už je hotovo a my se vrátili zpátky do hry. Můžeme být za to rádi, protože v závěru jsme hráli přesilovky, dali nějaké branky a bylo to pro nás pak už jednodušší," hlásí Vrba, který zároveň děkuje také fanouškům za přízeň a věří, že RT TORAX doženou za další výhrou a kýženým postupem do finále. "Teď přijde asi peklo. V pátém utkání přijde to nejtvrdší, co může asi přijít. Ale věřím, že to zvládneme," zakončuje aktuální porubská brankářská jednička.