Potvrdí doma Sareza body z Ústí?

Jan Škarpa, 15.12.2006
Po vítězném zápase v Ústí čeká doma Sarezu jedenáctý celek aktuální tabulky, SK Kadaň. Náš nejbližší soupeř podlehl v minulém kole na vlastním ledě Jihlavě a tak pomýšlí na ledě Sarezy na bodový zisk. Sareze se však ale proti Kadani letos daří, po domácí výhře 3:2 vyhrála v Kadani na samostatné nájezdy. Zda si Sareza připíše v souboji s Kadaní další body se přijďte podívat v sobotu 16.12., zápas začíná v 17:00.

Základní info

V minulém kole byli sobotní soupeři rozdílně úspěšní, zatímco Kadaň na vlastní ledě podlehla Jihlavě, oslabená Ostrava překvapila favorita soutěže a v Ústí zvítězila gólem Davida Mocka v prodloužení. Kadaň dokázala dát Jihlavě pouhý jeden gól, kterým korigovala vývoj utkání a snížila na 2:1. to Sareza se o vedení s Ústím začala přetahovat ve druhé části, ve třetí třetině se Ústí dostalo v 53. minutě do vedení, jenže gólem z 58. minuty poslal zápas do prodloužení Dalibor Sochorek. V něm si Sareza připsala bonusový druhý bod po zmíněné střele Davida Mocka.

Nejproduktivnějším hráče Kadaně je Petr Derfler, který nasbíral 23 kanadských bodů za 11 branek a 12 finálních přihrávek. V obraně se nejlépe daří bodově Lukáši Pulpánovi s 15 body (7+8). Zlým mužem Kadaně je Stanislav Stavenský, který si zatím na své konto připsal 68 trestných minut. V brance nejčastěji nastupuje Robert Slipčenko, který má průměr inkasovaných branek 3,14 na zápas, nejlepší brankářské statistiky má Kamil Jarina, který však zatím nastoupil jen v 5 zápasech.

Letošní vzájemné zápasy

5. kolo: HC Sareza Ostrava – SK Kadaň 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Holuša (Tesařík), 52. Holuša (Polášek), 54. Boháč (Holík, Polášek) - 37. Vrtek (Polanský), 40. Metlička (Stavenský).
více o zápase

18. kolo: SK Kadaň - HC Sareza Ostrava 2:3sn. (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 53. Hobl (Kepl, Hlubuček), 53. Pospíšil (Stavenský, Metlička) - 20. Mocek D. (Brincko), 52. Najdek (Janečka, Valušiak), 65. rozhodující t.s. Šebesta

Poslední kolo obou týmů

30. kolo: HC Slovan Ústečtí Lvi – Sareza Ostrava 3:4pp (0:0, 2:2, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Antoš (Slížek ,Ivan), 28. Klobouček (Slížek, Martinec), 53. Klobouček (Janků, Jan Kudrna) - 21. Bokroš (Boháč, Mocek D.), 40. Bokroš (Šebesta, Boháč), 58. Sochorek (Klimek, Holík), 63. Mocek D. (Baranyk, Sochorek).

SK Kadaň

30. kolo: SK Kadaň – HC Dukla Jihlava 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 19.Stavenský (Stehlík) – 16.Fiedler (Řípa, Kaňkovský), 19.Kaňkovský (Pekárek), 27.Lukáč (Kaňkovský), 57.Vaškovič (Dušátko, Hanzal).

Sestavy obou soupeřů v posledních utkáních

Sareza Ostrava: Čech – Palík, Mocek D., Holík, Mocek J., Ovšák, Tesařík, Vnenk, Vajda – Šebesta, Boháč, Bokroš – Klimek, Sochorek, Svačina – Gelačák, Pavlačka, Baranyk – Dušek, Janečka, Mocek I.

SK Kadaň: Jarina – Pospíšil, Staněk, Spitzer, Kloz, Hlubuček, Pulpán, Hlavatý - Vrtek, Stavenský, Stehlík, Metlička, Žák, Buchal, Postl, Pražák, Veverka, Kajer, Hobl, Hlusička, Krpenský.

NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
5:1 (Prostějov), 6:2 (Havlíčkův Brod) / 0:5 (Brno) 6:0 (Havířov) / 2:7 (Chomutov)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Pavel Šebesta 24 (12+12), Dalibor Sochorek (vč. utkání za Olomouc) 27 (8+19) Petr Derfler 23 (11+12)