Poslední utkání před vánočními svátky sehraje Poruba v nedalekém Frýdku-Místku

Adam Bagar, 21.12.2012
Před vánočními svátky a zaslouženým odpočinkem se ještě porubští hokejisté vydají na krátkou cestu do Frýdku-Místku. S ním má letos RT TORAX nepříznivou bilanci dvou porážek. To by rád napravil právě v posledním předvánočním střetnutí. Tři body by byly pro Sršňův výběr zajisté pěkným předčasným dárkem nejen pro samotné hráče, ale i fanoušky. Utkání je na programu v sobotu 22. prosince od tradičních 17 hodin. Přijeďte svými hlasivkami pomoci porubským hokejistům při honbě za dalšími ligovými body. Připraven však bude i textový online přenos. To vše samozřejmě za předpokladu, že nenastane konec světa...

Základní informace

Hokejistům Frýdku-Místku patří aktuálně čtvrtá příčka tabulky. To je pro tým Jana Vavrečky, který v minulosti stál několikrát i na porubské lavičce, obrovský úspěch. Obzvláště po přípravě, v níž Frýdečtí v základní hrací době na vítězství ani jednou nedosáhli, se s nimi vůbec nepočítalo. Především na cizích kluzištích podává sobotní soupeř Poruby výborné výkony a dokázal tam zvítězit již sedmkrát. Stejné množství výher si připsal i na vlastním stadionu.

Naposledy se Slezan představil v Přerově, kde již dokázal loupit v úvodu sezóny. I tentokrát měl k bodům dobře nakročeno, ale nezvládl závěr, kdy inkasoval dvě slepené branky, které rozhodly o jeho těsné porážce 2:3. Přestože se Frýdku-Místku v letošní sezóně daří, schytal před svými fanoušky dvě neobvykle vysoké porážky – 4:10 v utkání s Přerovem a vedoucímu Havířovu podlehl dokonce 1:14.

Branku nedalekého rivala téměř pravidelně hájí zkušený Michal Láníček, jehož průměr inkasovaných branek na zápas je na čísle 4,43. Příležitost již dostali i Daniel Chvostek a Lukáš Carbol. V obraně se nejvíce daří zkušenému Milanu Ovšákovi, který v Porubě v minulosti působil. S velkým bodovým odstupem je za ním Milan Gajda.

Útočná síla frýdeckého celku je rovnoměrně rozložena mezi řadu hráčů. Týmu Jana Vavrečky tak schází vyložený střelec, který by byl tahounem mančaftu. Téměř shodného bodového zisku dosahují Petr Hrubý, Jaromír Gogolka, Daniel Kraft, Petr Škatula, Petr Kanko, Ondřej Sluštík a Petr Rozum.

Vzájemná utkání přinesla v uplynulé sezóně vyrovnané partie a oba celky si rozdělily shodně po šesti bodech. Frýdek-Místek dokázal zvítězit v Porubě 5:1, RT TORAX reagoval stejnou mincí a připsal si tři body za venkovní vítězství 3:2. Následující dvě utkání dospěla až do prodloužení. Nejprve zvítězila v nastaveném čase Poruba 4:3 a následně i Frýdek-Místek 3:2. Letošní souboje vyzněly pro Vavrečkův tým, který doma zvítězil vysoko 6:2 a v Porubě po boji 3:2.

Porubští hokejisté by rádi letošní nepříjemnou bilanci s Frýdkem-Místkem ukončili. Stačilo by k tomu navázat na poslední domácí výkon s Prostějovem. RT TORAX v kvalitní partii zvítězil 4:2 a bodově se přiblížil Vsetínu a Karviné. Dvakrát se nejprve trefil Lukáš Vrána, o vítězný gól se postaral kapitán Luděk Krayzel a výhru pečetil trefou do prázdné klece Martin Buček. V tabulce venkovních střetnutí patří Porubě sedmá pozice s dvanácti body na kontě.

V útoku se nejvíce daří Martinu Bučkovi (15+12), jenž má bilanci více než bodu na zápas. Další příčky patří mladým forvardům Petru Seidlerovi (6+13), Rostislavu Vaňkovi (6+11) a Michalu Holušovi (5+11). Z obránců je nejproduktivnější mladík Lukáš Prokop (2+7). V brance se střídají zkušený Radek Tihlář (2,97) s Michalem Gleichem (3,66).

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

26. kolo: HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek 3 : 2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky:
17. Málek (Hanák, Goiš), 56. Sakrajda (Brančík), 57. Faltýnek (Hanák) – 4. Rozum (Slovák P., Škatula), 28. Gogolka (Ovšák).

26. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – LHK Jestřábi Prostějov 4 : 2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky:
9. Vrána (Chaloupka, Hašek), 50. Vrána (Prokop L.), 53. Krayzel (Prokop L.), 60. Buček (Hašek) – 39. Kryl (Berčák, Popelka), 52. Ševčík (Kolibár).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

HC Frýdek-Místek: Láníček – Ovšak, Ferenc, Škatula, Teper, Mamula, Měkýš, Slovák P., Krutil, Rozum, Jakubowski, Sluštík J., Sluštík O., Gogolka, Štubňa, Slovák J., Gajda, Kudláček, Kopún.

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Šindelář, Wolf, Prokop P., Prokop L., Zientek, Vychodil – Galajda, Krayzel, Vaněk – Buček, Holuša, Seidler – Hašek, Vrána, Chaloupka.

Vzájemná utkání v sezóně 2012/2013

5. kolo: HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 2011 6 : 2 (3:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky:
8. Kelner (Hrubý), 9. Ovšák (Rozum), 18. Kraft (Kanko), 46. Kanko, 49. Sluštík O. (Škatula), 51. Hrubý (Krutil, Kelner) – 37. Buček, 48. Prokop L. (Holuša).

Více info: Z Frýdku-Místku si Poruba odváží vysokou porážku

16. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Frýdek-Místek 2 : 3 (1:0, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky:
11. Buček (Pavlačka, Hruzík), 56. Buček (Prokop P.) – 23. Slovák (Rozum), 31. Kopún (Ovšák, Slovák), 39. Ovšák (Rozum, Kopún).

Více info: Série domácích vítězství je u konce, podruhé v sezóně Poruba podlehla Frýdku-Místku

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V duelu mezi Frýdkem-Místkem a Porubou by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Jan Vaněk z Brumova-Bylnice. Na čarách mu bude vypomáhat dvojice Vladan Bojda a Tomáš Mikler, oba jsou z Třince.

Jak to vidí sázkové kanceláře?

Vítězství Frýdku-Místku: 1,67 Remíza: 4,40 Vítězství Poruby: 2,85

Ostatní duely 27. kola II. hokejové ligy – sk. Východ