Porubu trápí disciplína. Jedenáct faulů? Takhle hrát hokej nejde, zlobí se střelec Kafka

Adam Bagar, 18.11.2016
Kopřivnice je dosud jediným týmem, který dokázal porubské borce na domácím ledě zastavit. A nechybělo mnoho, aby se jí to povedlo i podruhé. RT TORAX ztrácel už tři branky, ale potom nastartoval velký obrat produktivní útočník Dominik Kafka, který nakonec vyrovnanou partii také v prodloužení rozsekl. "Vzhledem k průběhu zápasu dva body bereme, ale tohle se nám nesmí stávat," zdůrazňuje porubský střelec dvou branek.

Hned v úvodu utkání jste měli k dispozici téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři, ale nedokázali jste ji využít. Co tam bylo špatně?
Málo jsme stříleli a když už jsme vystřelili, tak jsme trefili hráče, nebo to šlo vedle. Všechno to musí lítat na branku, kde musíme clonit a dorážet. Jinak jsme je tam točili, ale puky musejí chodit rychleji a všechno na gólmana.

Úvodní třetina nebyla z vaší strany moc dobrá, co vám o přestávce říkali trenéři?
Trenér byl samozřejmě naštvaný a řval. Začali jsme laxně, měli jsme hned několik přesilovek a mysleli si, že to půjde. Ale nešlo to. Kopřivnice přijela se třemi lajnami a hrála na sto procent. Musíme pořád makat a nejen tehdy, když nám teče do bot. Dělali jsme zbytečné chyby a hlavně fauly.

Ty vás trápí už od začátku sezony a proti Kopřivnici jste se jich zase nevyvarovali. Nasbírali jste jedenáct menších trestů, což je strašlivé číslo.
Je to tak. Takhle hrát hokej nejde, musíme se těch faulů vyvarovat. Trápí nás to už dlouho a v oslabení jsme taky inkasovali dvě branky. To asi mluví za vše. Myslím, že kdybychom nefaulovali, tak je zápas jednoznačně náš.

Za stavu 0:3 už to s Porubou vypadalo hodně špatně, ale právě vaše trefa tým nastartovala.
Bylo to už hrůzostrašné a někteří už to určitě viděli černě. Za takového stavu ale prostě není co ztratit, musíte jít na sto procent a říct si, že nyní je potřeba ukázat, co ve vás je. A chytnout se. Nakonec jsme si to tam pěkně dali. Já jsem na Zachyho (David Zachar, pozn. red.) zařval, dal mi krásnou zadovku a pak už jsem jenom plácl do puku. Naštěstí to tam spadlo a první branka nás zvedla.

Zápas nakonec došel až do prodloužení, v němž jste rozhodl. Byla to celkem nepřehledná situace, jak jste ji viděl?
Sláva (Marek Slavík, pozn. red.) střílel, kotouč se odrazil od brankáře do mé nohy a pak se to tam nějak dokutálelo za brankovou čáru. Prostě šťastný gól, ale takové v prodloužení padají. Je to o náhodě.

Prohrávali jste už 0:3, dá se tedy říct, že dva body nakonec berete?
Vzhledem k tomu průběhu jsme za ně rádi. Ale mrzí nás ztracený bod. Pokud chceme uspět, tak si nemůžeme dovolit ztrácet body v takových zápasech a dostávat takové laciné góly. Takhle to nejde. Musíme se z toho poučit, ale nesmí se nám to stávat. Ani se Vsetínem ne.

S Kopřivnicí jste ztratili body už v prvním kole. Jsou soupeřem, který vám herně nesedí?
Myslím, že to není náš oblíbený soupeř. Vždycky s nimi hrajeme vyrovnaně a naše zápasy tak končí o gól. Hrají takový zvláštní hokej. Snaží se hodně bruslit, chodit na dlouhé přihrávky do brejků. Ale tentokrát to bylo o tom, že jsme dělali zbytečné chyby. Kdybychom je nedělali, tak to vypadalo úplně jinak.

Za Kopřivnici hraje řada kluků, kteří dřív působili nebo stále působí ve vítkovické juniorce. Probíhají mezi vámi nějaká hecování?
V momentě, kdy začne zápas, tak je to soupeř a šedesát minut se soustředíme na to, abychom vyhráli. V tu chvíli musí jít kamarádství bokem. Ale po zápase se zase můžeme normálně bavit. Hecování tam nějaká jsou a den předem si s klukama vždycky napíšeme.

Poslední zápasy RT TORAX nepůsobí tak suverénně, ale o to je možná cennější, že je dokážete vyhrávat a překlápět na svou stranu, že?
Není to sice přesně to, co bychom chtěli, ale zatím se vyhrává. Musíme však víc zabrat a dávat více gólů, šance na to máme. Hrajeme tak propracovaný systém obrany, že bychom neměli pouštět tolik branek. Ale naštěstí jich vždycky dáme víc.