Porubský odchovanec Becher slaví s dvacítkou bronz z MSJ! Finsku nasázel hattrick

Pavlína Vítková, 05.01.2024
Devatenáctiletý odchovanec porubského hokeje Ondřej Becher slaví s reprezentační dvacítkou bronzovou medaili z letošního MSJ ve Švédsku. Pod výsledek 8:5 se navíc výrazně podepsal, do finské brány totiž nasázel hattrick!

První gól v boji o bronz Becher vsítil v čase 39:05, když uprchl v oslabení. Pro českou dvacítku to byla třetí branka v zápase, při odchodu do kabin však mladí Češi s Finskem prohrávali poměrem 3:5. Po přestávce se ovšem začaly dít divy. A přispěl k tomu právě i Ondřej Becher.

V čase 58:04 přidal další gól, když se mu povedlo šikovně dorážet po závaru před finskou bránou. A o 50 vteřin později pak vyslal kotouč do prázdné klece a zkompletoval bronzový hattrick. K tomu navíc v zápase přidal ještě dvě asistence. Český tým po neskutečném obratu vyhrál 8:5 a bere z MSJ třetí místo.

Sestava Česka: Hrabal (8. Vondraš) – Alscher, Hamara, Čech, Cibulka, Galvas, Prčík, Kočí – Kulich, Šapovaliv, Šalé – Redlich, Melovský, Bareš – Štancl, Becher, Rymon – Židlický, Přibyl, Maštalířský. Trenér: P. Augusta.

Branky a nahrávky: 17. Kulich (Melovský, Hamara), 29. Štancl (Melovský, Becher), 40. Becher (Štancl, Čech), 45. Kulich (Melovský, Hamara), 59. Becher (Kulich, Šalé), 59. Hamara (Kulich, Becher), 59. Rymon, 59. Becher – 7. Kumpulainen, 8. Nyman, 29. Helenius (Nyman, Kaskimäki), 30. Hämeenaho (Kulonummi, Lassila), 35. Hämeenaho (Kulonummi, Keskinen).

Ondřej Becher ještě v dresu Poruby