Porubské juniory čeká klíčové střetnutí baráže, přivítají Hradec Králové

Adam Bagar, 12.03.2009
Juniorský tým VOKD Poruby čeká pravděpodobně klíčové střetnutí baráže o extraligu. Domácímu celku patří v šestičlenné tabulce druhé místo znamenající udržení nejvyšší soutěže. Na třetím místě je se čtyřbodovým odstupem právě její následující soupeř - tým HC VCES Hradec Králové. V případě vítězství bude Poruba záchraně velice blízko, v případě porážky si naopak situaci značně zkomplikuje a bude muset bojovat pravděpodobně až do posledního kola. Utkání se odehraje v pátek 13. března od již tradičních 17:00 hod. Přijďte se podívat na budoucí naděje porubského hokeje a povzbudit je v cestě za záchranou nejvyšší soutěže. Vstup na utkání je samozřejmě pro všechny zdarma. Zápas můžete sledovat také prostřednictvím online přenosu.

Základní předzápasové info

Čtyři kola před koncem mají junioři VOKD Poruby čtyřbodový náskok na Hradec Králové, se kterým se právě v pátek utkají, a tak lze toto utkání označit jako klíčové. Pokud Poruba zvítězí, zvýší se tři kola před koncem její náskok již na sedm bodů a pouhé dva body ji budou stačit k definitivnímu udržení extraligy. V posledním kole zajížděli porubští mladíci na půdu stařičkého stadionu Hvězdy Praha. Svého soupeře v ofenzivně laděném střetnutí porazili 7:4, když na branku soupeře vyslali 71 střeleckých pokusů, což je úctyhodné číslo. Jenže v obranné fázi to značně skřípalo. Velký zápas odehrála druhá formace Poruby. Především Radovan Vajda se blýskl hned pěti kanadskými body. První vzájemné měření sil mezi Porubou a Hradcem králové bylo velice vyrovnané a naopak defenzivně laděné. Až do 45. minuty vedli Hradečtí hubeně 1:0. Poruba dokázala stav otočit během jedné minuty a výsledek si již ohlídat, navíc v poslední minutě přidala třetí zásah do prázdné branky. VOKD tedy zvítězilo 3:1.

Účastník ligy juniorů B, který neměl ve své soutěži konkurenci a po celou sezónu nepoznal porážku, překvapil svým výkonem hned v úvodním kole baráže. To se představil na ledě Valašského hokejového klubu, který nakonec jen díky skvělému výkonu gólmana zvítězil po nájezdech. V dalším kole byla soupeřem Východočechů právě Poruba, která protrhla svému soupeři neskutečnou sérii výher. Ale další čtyři zápasy sehrál páteční soupeř Poruby velice dobře. Zvítězil na ledě Hvězdy Praha, těsně podlehl suverénní Jihlavě a na domácí půdě přejel Šumperk a Valašský hokejový klub. Navíc pouze šestkrát z těchto čtyř posledních duelů inkasoval. To naopak VOKD v posledních dvou utkáních kapitulovalo desetkrát, což není příliš pěkná vizitka porubské obrany.

2. kolo baráže: HC VCES Hradec Králové - HC VOKD Poruba 1 : 3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky:
29. Kohout (Šafránek) - 45. Pindur (Bartoš), 46. Řezáč (Jelšík), 60. Kalina (Richter).

útočník Radim Blažej

Soupisky obou soupeřů v posledním utkání

HC VOKD Poruba: Kubáň - Poláček, Tomis, Pindur, Špok, Spusta, Parma, Skočovský - Vidlák, Řezáč, Blažej, Kalina, Richter, Bartoš, Vajda, Jelšík, Šimkovič, Voznica, Galajda.

HC VCES Hradec Králové: Alexa - Popler, Klement, Seidl, Svoboda, Kotrč, Šnejdr, Fink, Měsíček - Berger, Březina, Šafránek, Stehno, Javůrek, Ježek, Vlček, Fiedler, Půlpán.

Tabulka baráže o extraligu po dvou odehraných kolech

1. HC Dukla Jihlava  			5 – 1 – 0 – 0    22:8   17 b.
2. HC VOKD Poruba  			4 – 1 – 0 – 1    24:16  14 b.
3. HC VCES Hradec Králové	        3 – 0 – 1 – 2    17:12  10 b.
4. Valašský hokejový klub		1 – 1 – 2 – 2    16:18   7 b.
5. HK Mladí Draci Šumperk		0 – 2 – 1 – 3    12:21   5 b.
6. HC Hvězda Praha			0 – 0 – 1 – 5    14:30   1 b.

Rozhodčí jsou rovněž součástí hry..

Utkání mezi juniory VOKD Poruby a Hradcem králové bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Rudolf Klapetek z Krhové z Velkých Hoštic. Na čarách mu budou vypomáhat pánové Tomáš Pala z Opavy a Jiří Jureček z Ostravy.

Tabulka ELJ a LJ B po základní části

Konečná tabulka extraligy juniorů

Konečná tabulka ligy juniorů B

obránce Jiří Parma