Poruba se poprvé představí na ledě soupeře, čeká ji dohrávka v Karviné

Adam Bagar, 25.09.2011
Porubu v těchto dnech čeká pořádná porce zápasů. Po domácím střetnutí se Vsetínem zamíří již v pondělí 26. září k dohrávce 2. kola na led Karviné. Domácí hokejisté jsou v zápase favoritem, ovšem Poruba nemá co ztratit a vůbec poprvé v sezóně se navíc představí na cizím kluzišti, které jí třeba bude svědčit lépe. Dokáže RT TORAX získat své první body? Tak to se dozvíme až po odehrání zápasu, který je na programu od 17:30. Sledovat jej můžete také prostřednictvím tradičního online přenosu, ten připraví porubská redakce. Pojeďte povzbudit porubské hokejisty do nedaleké Karviné!

Základní informace

Karvinští hokejisté řešili ještě v úvodních kolech druholigové sezóny nepříjemný problém, když neměli kde trénovat a hrát své domácí zápasy. Nakonec se vše vyřešilo. Soupeři tak již nemusí řešit, zda se jejich venkovní mače s Karvinou odehrají. Tým HC Plus Oil Karviná se v uplynulém týdnu dohodl s celkem SK Karviná na spolupráci, což se zalíbilo i zástupcům karvinské radnice. "Jednání dopadla ke všeobecné spokojenosti všech tří stran. Město ukázalo, že mu na hokeji v Karviné záleží," řekl zástupce generálního sponzora Karviné, společnosti Plus Oil, Aleš Sznapka.

Plus Oil dokázal získat ve čtyřech zápasech sedm bodů. Nejprve zvítězil v Uherském Hradišti 7:4, když o svém vítězství rozhodl až v závěrečné periodě, v dalším utkání podlehl 0:1 na půdě Nového Jičína, následovalo domácí derby s Havířovem, které skončilo 3:4 po nájezdech a naposledy vybojovali svěřenci trenéra Flašara tři body na ledě Prostějova, kde zvítězili hladce 6:3.

Karvinský kádr je nadále velice zkušený. V brance dostává příležitost bývalý porubský a opavský gólman David Iláš. V karvinském dresu můžeme vidět i řadu známých jmen. Tím největším tahákem je samozřejmě mistr světa David Moravec. Ten je prozatím také nejproduktivnějším hráčem Plus Oilu. Nechybí ani Marek Ivan, Miroslav Javín nebo David Galvas. Kromě Iláše by měli nastoupit v pondělí proti Porubě také její bývalí hráči Michal Holuša, Michal Novák a Petr Tomis.

RT TORAX má za sebou pouze tři domácí duely. Ani v jednom z nich však nedokázal bodovat, přestože v obou posledních zápasech by si minimálně bod zasloužil. S Prostějovem prohrál 1:3, s Opavou 2:3 a se Vsetínem 1:2. Největším problémem porubských hokejistů je vstřelit gól, což je patrné z výše uvedených výsledků. Čtyři branky ze tří domácích střetnutí je skutečně velmi špatná bilance. Výkony svěřenců trenéra Jana Vavrečky však jdou každým zápasem nahoru.

Oba celky se již spolu dvakrát utkaly v přípravě a v obou případech se radovali z vítězství domácí hráči. Poruba zvítězila 4:3 po nájezdech, Karviná poté v nepříliš pohledném utkání 4:1.

Webové stránky soupeře: www.hc-karvina.cz

Poslední utkání obou týmů

LHK Jestřábi Prostějov – HC Plus Oil Karviné 3 : 6 (0:2, 1:4, 2:0)
Branky a nahrávky:
24. Ševčík (Stejskal, Šebek P.), 54. Šebek P. (Paška, Černý), 57. Čuřík (Osina, Ševčík) - 3. Moravec (Štefanka), 10. Blatoň (Samiec, Valchař), 26. Mikšan (Moravec), 32. Samiec (Blatoň, Valchař), 37. Valchař (Blatoň, Hegegy), 39. Hegegy (Valchař).

HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK Vsetín 1 : 2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky:
8. Krayzel (Pavlačka) - 46. Sprušil (Kubo), 51. Vítek (Korčák, Vaněk).

Sestavy posledního kola

HC Plus Oil Karviná: Iláš - Tomis, Samiec, Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Štefanka, Holuša, Valchař, Moravec, Galvas, Ivan, Javín, Ciupa, Luka, Škatula, Sznapka, Hegegy.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Šindelář, Mintěl, Wolf, Hruzík, Piskura, Vnenk - Krayzel, Pavlačka, Chaloupka - Matějný, Zdráhal, Baranyk - Kotásek, Badžo, Galgonek.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou rovněž rozhodčí. Duel Karviné s Porubou by měl odpískat pan rozhodčí Václav Šutara z Havířova, na čarách se představí valašská dvojice Zbyněk Novák z Rožnova pod Radhoštěm a Petr Škrobák ze Vsetína.