Pololetní návštěva u 5. třídy

Romana Opatová, 23.01.2022
Výkony mladších i starších žáků v rámci jejich mistrovských utkání sledujeme průběžně v měsíční periodě. Nejmladším ročníkem hrajícím na velkou hrací plochu jsou páťáci, jejich výsledky se ale dle pravidel Českého hokeje oficiálně nesledují a nevyhodnocují. A jak se páťákům HC RT TORAX v dosavadní sezóně daří?

Konec letní přípravy koncem srpna loňského roku zakončil tým vedený Jiřím Trembáčem domácím turnajem, na kterém obsadil skvělé 2. místo. Od poloviny září rozehráli hráči 5. třídy svou kategorii mistrovských utkání, do poloviny ledna zvládli 10 utkání. Ačkoliv se výsledky oficiálně nesledují, nevedli si v těchto utkáních vůbec špatně. 4 prohry, 1 remíza a 5 vítězství určitě není špatným výsledkem snažení těchto hráčů. Mezi cenná vítězství určitě patří výhra na ledě třineckých Ocelářů nebo drtivá výhra na ledě Kopřivnice. Mezi ty méně úspěšné patří 2 utkání proti Frýdku-Místku, neúspěch v městském derby proti Vítkovicím či těsná prohra na ledě Nového Jičína.

Vánoční období patří pravidelně u všech žákovských kategorií vánočním turnajům. Na ten nominovaní porubští páťáci doplnění o několik hráčů z vedlejších ročníků vyrazili do vzdálených Pardubic. Zde si změřili síly nejen s domácím Dynamem Pardubice, ale také s Mountfieldem Hradec Králové, Kometou Brno, Berany Zlín nebo pražským výběrovým týmem Blesk Praha. Na tomto dvoudenním turnaji se sice nedokázali výsledkově prosadit, ale o to více nasbírali zkušenosti, jak je důležité intenzivně trénovat, aby se těmto soupeřům z prvoligových celků vyrovnali.

V průběhu celého období si hráči HC RT TORAX pravidelně v rámci tréninkových cyklů měří síly formou přátelských utkání s již zmíněnými Vítkovicemi. Koncem kalendářního roku přivítali na domácím ledě i nedalekého zahraničního soupeře z polské Jaszstrebie.

Vedle pestrého hokejového dění hráči společně zvládnou i další společné volnočasové aktivity. Mezi zdařilou akci patřila např. nedávná společná návštěva Laser Areny nebo např. pravidelné fandění A-týmu při domácích utkáních.

O vyhodnocení dosavadní části hlavní sezóny jsme současně požádali hlavního trenéra Jiřího Trembáče:
Musím říct, že zatím jsme s probíhající sezonou spokojení. První pozitivní zpráva je ta, že se stále hraje a soutěže se nepřerušují.
Je také pravda, že mistrovská soutěž je z pohledu výsledků celkem povedená, ale to není v této kategorii ta nejdůležitější věc. Rozvoj našich hráčů je to, na co klademe velký důraz na každém tréninku. Chceme, aby se hráč zlepšoval ve svých dovednostech, jak jen je to možné, a to se nám, myslím, celkem daří. Ale jsme teprve na začátku naší cesty, a proto nemůžeme, ani nechceme být uspokojení.
Z toho důvodu hrajeme spoustu přátelských utkání a turnajů s velmi kvalitními soupeři, protože tam vidíme, že se můžeme a hlavně musíme stále posunovat.
Za nás trenéry mohu říct, že jsme spokojení, jak s docházkou hráčů, tak s jejich chutí se zlepšovat.
I když se vždy dá pracovat ještě více a přesně tak hodláme postupovat v další části sezóny.
Jak již bylo uvedeno, tréninkový proces si pravidelně zpestřujeme společnými akcemi jako Laser game, fanděním našemu A-týmu a mohu prozradit, že v nejbližší době nás čeká ještě společná akce na trampolínách.