Pohár vítězů turnaje r. 2009 v Hodoníně odcestoval do Poruby!

Romana Opatová, 29.12.2021
Hned po vánočních svátcích 27. prosince vyrazili svěřenci Květoslava Foltýna a Marka Pavlačky do jihomoravského města Hodonín na dvoudenní turnaj. Celkem 5 týmů se utkalo v režimu „každý s každým“ na 3x15 minut čistého času + samostatné nájezdy s dodatečným bodováním. Právě body za samostatné nájezdy průběžné hodnocení značně „zamotalo“. O celkovém vítězství rozhodovalo až poslední utkání a v něm shodou okolností samostatné nájezdy. Hráči 7. třídy HC RT TORAX v této pomyslné tečce turnaje měli více sil i přesnější mušku a celkově obsadili úžasné 1. místo!

Ve svém prvním utkání se porubští hráči do prostějovského soupeře řádně pustili. První branka utkání sice patřila Prostějovu, ale další průběh utkání již měla ve svých rukách Poruba. Celkově zvítězila 10:1. V druhém utkání nastoupil HC RT TORAX proti místnímu týmu z Hodonína. I v tomto utkání měla Poruba tzv. navrch, z pohledu skóre utkání dopadlo těsněji 3:1.

Do druhého dne turnaje hráči vstupovali z průběžného 1.-2. místa společně s týmem Warriors Brno. Hned s tímto soupeřem rozehráli 2. den turnaje. V utkání měli porubští hráči střeleckou převahu, ale z ojedinělých šancí postupně brněnský tým vedl 2:0. Nepříznivý stav Poruba svou týmovou hrou dokázala srovnat na konečných 2:2. Další utkání turnaje rozhodla, že o celkové vítězství bojovali hráči trenéra Foltýna v posledním utkání proti Přerovu. I toto utkání dopadlo nerozhodně 2:2 a tato remíza postavila tým Toraxu do pozice: Vítězství v samostatných nájezdech znamenalo 1. místo v turnaji. Hráči tuto situaci zvládli a zaslouženě si odvezli vítězný pohár domů do Poruby.

Týmy turnaje a jejich umístění:
1. místo – HC RT TORAX
2. místo – HCM Warriors Brno
3. místo – HC Zubr Přerov
4. místo – SHKM Hodonín
5. místo – SK Prostějov 1913

Tým HC RT TORAX: Výtisk, Kalužík – Pelikán, Vašíček, Lamacz, Krupník, Petruška, Šnapka, Myšík, Krupníková, Opat, Fišer, Slezák, Boniatti, Halfar, Bende, Uher, Kolebáč

Trenéři: Květoslav Foltýn, Marek Pavlačka

Hodnocení turnaje trenérem Květoslavem Foltýnem:
Tento vydařený turnaj můžeme s trenérem Pavlačkou hodnotit jen pozitivně, a to nejen díky krásnému prvnímu místu, ale i díky skvělé organizaci celého turnaje, za což patří pořadatelům poděkování a uznání.
Pokud máme hodnotit turnaj z pohledu hokejového a sportovního, tak naši mladí borci zaslouží opravdu velkou pochvalu, nejen za dosažené první místo, ale především za bojovnost a odhodlání, s kterým šli do každého utkání, a především za to, že po celou dobu turnaje vystupovali jako jeden tým a jedna parta.
První hrací den kluci zvládli celkem v pohodě, v normálních hracích dobách pokaždé zvítězili, ale bohužel v samostatných nájezdech jsme vždy prohráli 0:1, což nám díky bodovacímu systému mohlo nadělat problémy v celkovém umístění, což se nakonec potvrdilo hned na začátku druhého hracího dne.
Druhý hrací den jsme zahajovali s favoritem celého turnaje, mužstvem Warriors Brno, který do této chvíle v základní hrací době neztratil ani bod, ale taky nezískal žádný bod v nájezdech. Byl to zápas, který nadchl nejen rodiče obou týmů, ale také všechny, kdo tento zápas sledoval. Kluci si na ledě nic nedarovali. Bohužel pro naše kluky se výsledkově nevyvíjel příznivě, po dvou třetinách jsme prohrávali 0:2, a pokud jsme pomýšleli na co nejlepší medailové umístění, museli jsme zápas alespoň zremizovat a zvítězit i v nájezdech, což se nám nakonec podařilo. Utkání skončilo 2:2 a na samostatné nájezdy jsme zvítězili 2:1.
Poslední boj o medaile jsme svedli s týmem Zubr Přerov a matematika hovořila jasně – k vítězství v turnaji nás dovede jedině opět dvoubodový zisk. Zápas měl podobný charakter jako utkání předešlé, jen s tím rozdílem, že se obě mužstva vystřídala vždy ve vedení. Nejdřív to byli hráči Přerova, kteří vedli 1:0, naši kluci zápas otočili ve vedení 2:1, aby Přerov před závěrem druhé třetiny vyrovnal na konečných 2:2. Rozhodovaly opět samostatné nájezdy, ve kterých si zachovali pevnější nervy naši kluci a zvítězili v nich 1:0.
Individuální cenu za nejlepšího hráče HC RT TORAX získal Alex Pelikán.
Závěrem bychom chtěli poděkovat jak vedoucím týmu, tak také rodičům, kteří za námi přijeli a po celou dobu turnaje naše hráče povzbuzovali a byli jim velkou podporou.