Po čtrnácti dnech opět doma, v Porubě se představí hokejisté Vsetína

Adam Bagar, 09.12.2011
Po dvou týdnech se porubští hokejisté opět ukáží na svém ledě. Rozšířit své dvanáctibodové konto se pokusí v zápase proti Valašskému hokejovému klubu. RT TORAXu se nadále lepí smůla na paty, naposledy v Opavě inkasoval rozhodující branku opět až v samotném závěru. Téměř totožně dopadla i obě vzájemná utkání se Vsetínem. V tom prvním hosté otočili výsledek na 1:2 až v závěrečné třetině, na Lapači rovněž ve třetí části rozhodli o své výhře 2:1. Dokáže napotřetí Poruba uspět? Střetnutí je na programu v sobotu 10. prosince od tradičních 17:00. Přijďte povzbudit porubské hráče v boji o tolik potřebné body. V případě vaší neúčasti můžete duel sledovat alespoň prostřednictvím textového online přenosu.

Základní informace

Hokejisté Vsetína aktuálně okupují šestou příčku tabulky, na čtvrtý Přerov však ztrácí pouhý jeden bod. Valachům se daří především ve svém domácím stánku, na proslulém Lapači, kde již šest utkání v řadě nenašli přemožitele. V tabulce domácích zápasů dokonce nemá ve své soutěži přemožitele. Horší to je na kluzištích soupeřů, odkud si naposledy přivezli plný bodový zisk před dvěma měsíci. Od vítězství v Karviné se následně dočkali ještě dvou bodů z Nového Jičína, kde zvítězili po samostatných nájezdech.

V prvním prosincovém víkendu se na půdě Valašského Meziříčí odehrálo tradiční pikantní valašské derby, v něm byli po výsledku 6:4 opět úspěšnější Bobři. V následujícím utkání hostili Valaši hokejisty Uherského Hradiště. V prvních dvou třetinách ovšem nepředvedli příliš optimální výkon a prohrávali 1:2, až výbornou třetí třetinou otočili čtyřmi brankami výsledek na konečných 5:2.

Na čele produktivity Vsetína je se ziskem sedmaadvaceti bodů Daniel Vaněk (11+16). V klubu dvacetibodových můžeme vidět i Franštika Zúbka (10+11). Další příčky zaujímají Jiří Korčák (2+10), Antonín Sprušil (5+6) a junior David Vítek (8+2). Z obránců je bodově nejpilnější Jiří Farda (3+8) s jedenácti body. Statistice +/- vévodí Jiří Korčák, nejtrestanějším hráčem týmu je pak David Hoďa (51).

HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK Vsetín

V brance Valachů se rovnoměrně objevují Petr Hromada a Lukáš Plšek. Oba mají téměř shodné statistiky a úspěšnost lehce nad hranicí devadesáti procent. Hlavním trenérem vsetínského týmu je Viktor Hlobil, jeho asistenty jsou pánové Luboš Jenáček a Libor Forch. Na straně Poruby drží týmové kormidlo Pavel Hinner a Pavel Leksovský.

V brance RT TORAXu nastupuje pravidelně Michal Gleich. Průměr obdržených branek na zápas si drží na čísle 3,23. Nejproduktivnějším porubským obráncem je s devíti body ruský „trpaslík“ Ildar Chajretdinov (3+6), další pozice zaujímají Ondrej Piskura (3+2), Martin Mintěl (0+5) a kapitán Rudolf Wolf (0+5).

Z útočníků se nejvíce prosazuje zkušený Luděk Krayzel (9+7), s tříbodovým odstupem je za ním Jan Matějný (7+6). Za zmínku ještě stojí bodové zisky Marka Pavlačky (1+8), Jana Chaloupky (5+2) a Pavla Zdráhala (2+5). Trestných minut nejvíce nasbíral obránce Ondrej Piskura (32).

Naposledy se porubští hokejisté představili na ledě Opavy, kde sehráli další ze svých smolných vystoupení. Přestože byl v první periodě aktivnější Slezan, šel RT TORAX v polovině střetnutí do vedení zásluhou Luďka Krayzela. Vyrovnání přišlo za několik minut v přesilové hře. Ve třetí části již zápas směřoval k prodloužení, jenže domácím vyšel naprosto famózně nacvičený signál, ze kterého kapitán Tomáš Měch rozhodl necelé tři minuty před koncem o konečném výsledku 2:1.

5. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK Vsetín 1 : 2 (1:0, 0:0, 0:2):
Ani dobrý výkon nestačil Porubě k prvním letošním bodům

17. kolo: VHK Vsetín - HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 1 (1:1, 0:0, 1:0):
Ve Vsetíně sahala Poruba po bodu, nakonec se vrací s prázdnou

Poslední utkání obou týmů

VHK Vsetín - HC Uherské Hradiště 5 : 2 (1:1, 0:1, 4:0)
Branky a nahrávky:
20. Hruška O. (Korčák, Spitzer), 48. Hruška O. (Hruška P., Spitzer), 50. Vítek (Hruška P.), 58. Vaněk (Zúbek), 60. Zúbek (Vaněk, Heš) - 2. Matějka (Antonovič), 24. Kříž (Sakrajda).

HC Slezan Opava - HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 1 (0:0, 1:1, 1:0)
37. Tůma (Bednárek, Chalupa), 58. Měch (Tichý) - 31. Krayzel (Matějný).

Sestavy posledního kola

VHK Vsetín: Plšek - Farda, Heš, Spitzer, Mečiar, Hrčka, Hoďa - Zúbek, Vaněk, Sprušil – Korčák, Hruška O., Vítek - Holík, Hambálek, Hruška P. - Daněk.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Wolf, Chajretdinov, Piskura, Šindelář, Hruzík, Prokop - Vajda, Krayzel, Matějný - Galgonek, Zdráhal, Zuber - Bartošek, Pavlačka, Chaloupka - Šimkovič, Ďurica, Seidler.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. Utkání mezi Porubou a Vsetínem by měl odpískat jako hlavní pan Vojtěch Fiala z Horního Těrlicka, na čarách se představí dvojice Michal Vengřín z Ostravy a Tomáš Záviský z Březové.