Petr Kanko pověsil brusle na hřebík, Chci být platný i mimo led, říká

Lukáš Bajgar, 25.07.2022
Osmatřicetiletá opora posledních ročníků HC RT TORAX Poruba 2011 hlásí konec své bohaté kariéry, Petr Kanko pověsil brusle na hřebík a chystá se na svou první štaci A-týmu v roli nejen maséra.

Petr Kanko strávil v Porubě čtyři bohaté ročníky, pomohl jí k nejlepšímu výsledku v historii vůbec (ke čtvrté konečné pozici v Chance lize) a svou nezdolností motivoval řadu mladých hráčů k lepším výkonům. I když se jednoznačně vyhrávalo, beznadějně prohrávalo, byl to právě Petr Kanko, který nevynechal jediné střídání, nepřišpendlil soupeře na mantinel nebo neburcoval mančaft ke sto procentům odevzdaným na ledu.

„Je čas jít dále,“ říká Petr Kanko, „chtěl bych poděkovat především mámě a tátovi, kteří vždy stáli za mnou, samozřejmě mé ženě a mému synovi za jejich neustálou podporu a taky všem fanouškům, kteří mě hnali na ledě k lepším výkonům. Těším se na svou novou roli a zatím si ji plně užívám, chci být platný i mimo led.“

Petr Kanko v Porubě odehrál 179 mistrovských utkání a dosáhl parádní vyrovnané bilance 38 branek a 38 asistencí. Jeho kariéra však začala v Čechách, už v dresu Sparty nakoukl do reprezentačních výběrů sedmnáctiletých a osmnáctiletých. Byl draftován týmem Los Angeles, za který naskočil k deseti zápasům kanadskoamerické NHL a za který vsítil jednu branku. Za oceánem strávil několik ročníků především v AHL, než se vrátil zpět do Česka. Zde hájil barvy hlavně Třince a Havířova.

Nyní se v A-týmu ujímá role maséra, od začátku letní přípravy k tomu všemu tmelí partu a pomáhá i běžnou každodenní agendou okolo svých nových svěřenců.

Petře, děkujeme!

Když něco začíná, něco i končí. V roli maséra týmu po dlouhých jedenácti sezonách skončil Jan Zimmer, jehož vždy doprovázela veselá nálada, svědomitá práce a zápal pro hru. „Honzovi“ děkuje celý klub HC RT TORAX Poruba, včetně trenérů, hráčů a členů realizačního týmu za odvedenou práci a ať se daří v další životní štaci.