Páté kolo baráže o juniorskou extraligu přinese souboj dvou neporažených celků

Adam Bagar, 07.03.2009
Juniorští hokejisté VOKD Poruby mají po čtyřech kolech baráže na svém kontě skvělých jedenáct bodů z možných dvanácti. Jejich následující soupeř, Dukla Jihlava, dokonce neztratil v dosavadním průběhu bojů o udržení ani bod. A tak se čeká velmi napínavá, vyrovnaná bitva dvou prozatimních vládců baráže. Utkání se odehraje v neděli 8. března. Úvodní buly bude vhozeno z rukou extraligového sudího Hradila ve 13:00 hod. Přijďte povzbudit porubské juniory v trnité cestě za záchranou, ve které si prozatím vedou velmi dobře. Vstup je samozřejmě pro všechny zdarma. Pokud se nerozhodnete pro osobní návštěvu Zimního stadionu, můžete průběh utkání sledovat alespoň prostřednictvím online přenosu, kde budou přinášeny změny stavu.

Základní předzápasové info

Juniorka VOKD Poruby ani po čtvrtém kole baráže nepoznala hořkost porážky a na třetí příčku má již náskok sedmi bodů. Nutno připomenout, že účast v extralize také v příští sezóně si zajistí pouze dva nejlepší celky baráže. V posledním kole se junioři představili na vsetínské půdě, kde po napínavé bitvě nakonec po nájezdech zvítězili. Velkou zásluhu měl na tom střelec dvou branek Ivo Jelšík, který se tak těmito zásahy dostal do role nejlepšího střelce Poruby v baráži. Krom Jelšíka dokázali v tabulce produktivity dosáhnout čtyř bodů také Petr Řezáč a Mario Kalina. V brance se VOKD může spolehnout na velmi dobře chytajícího Andrease Kubáně, který má prozatím v bojích o udržení skvělé statistiky – průměr branek na zápas 1,47 a procentuální úspěšnost zásahů 95,95%.

Mladíci jihlavské Dukly dokonce v baráži neztratili ani bod a s Porubou tak tvoří na první pohled neohroženou dvojici, která bez problémů kráčí za extraligou také pro sezónu 2009/2010. Nejprve zvítězili 4:1 v Šumperku, ve druhém kole si poradili na domácím ledě s Hvězdou Praha 5:1, následně zvítězili ve Vsetíně 3:2 a v posledním kole si připsali další těsné vítězství s Hradcem Králové – 2:1. Již devatenáct utkání nebyla Jihlava poražena, naposledy se tak stalo 7. prosince. Nejproduktivnějším hráčem Dukly je v baráži Dan Kotlík se čtyřmi body. Jeho spoluhráč Adam Zeman poslal za záda gólmanů soupeře nejvíce puků, celkem tři. V brance se pak nedělní soupeř Poruby může spolehnout rovněž na velice spolehlivého Petra Navrátila, jehož procentuální úspěšnost je na čísle 95,33% a průměr branek na zápas na metě 1,33.

útočník Jakub Voznica

Jihlavské hokejisty trápí velká marodka, ale přesto budou velmi nepříjemným protivníkem. „Uvidíme, v jakém složení se tam představíme. Máme opravdu hodně nemocných, takže je možná raději necháme vymarodit, aby byli na středu fit,“ prozradil jihlavský hlavní kouč ALEŠ TOTTER, a pokračoval „každopádně nic nevzdáme a pojedeme bojovat o další body.“

Jak již bylo zmíněno, oba celky jsou prozatím bez porážky. „Vždycky se říká, že jedna šňůra končí. Tentokrát buď ta naše, nebo jejich. Jihlavští jdou do zápasu bez porážky, my jdeme taky bez porážky. Jsme spokojeni, že v utkání s Hradcem Králové vyhráli. Když je porazíme, zůstaneme v čele sami dva a za námi bude velká díra. V podstatě hodíme rukavici všem soupeřům, že my a Jihlava budeme nejvážnější kandidáti na uchování soutěže,“ pravil kouč VOKD Poruby PETR TROJAN.

Soupisky obou soupeřů v posledním utkání

HC VOKD Poruba: Kubáň (65. - 65. Gleich) - Mlynář, Špok, Tomis, Spusta, Parma, Pindur, Poláček - Vidlák, Galajda, Kalina, Šimkovič, Bartoš, Jelšík, Voznica, Capcara, Vajda, Blažej, Richter, Řezáč.

HC Dukla Jihlava: Navrátil - Musil, Vacek, Zelený, Randa, Rosendorf, Šustr - Němec, Polcar, Vysloužil - Dvořák, Pometlo, Malec - Kotlík, Zeman, Kuřítko M.

Tabulka baráže o extraligu po dvou odehraných kolech

1. HC Dukla Jihlava  			4 – 0 – 0 – 0   14:5   12 b.
2. HC VOKD Poruba  			3 – 1 – 0 – 0   15:6   11 b.
3. HC VCES Hradec Králové	        1 – 0 – 1 – 2    8:9    4 b.
4. Valašský hokejový klub		0 – 1 – 2 – 1    9:11   4 b.
5. HK Mladí Draci Šumperk		0 – 2 – 0 – 2   11:16   4 b.
6. HC Hvězda Praha			0 – 0 – 1 – 3    9:19   1 b.

Rozhodčí jsou rovněž součástí hry..

Utkání mezi juniory VOKD Poruby a Dukly Jihlava bude řídit jako hlavní rozhodčí zkušený René Hradil z Krhové u Valašského Meziříčí. Tento valašský extraligový sudí řídil Porubským již první utkání baráže, ve kterém VOKD zdolalo pražskou Hvězdu 4:2. Na čarách mu budou vypomáhat pánové Radim Adamec z Nového Jičína a Jaroslav Štěpán z Kopřivnice.

Tabulka ELJ po základní části

Konečná tabulka extraligy juniorů

Obranná činnost porubských juniorů

Statistiky v baráži

HC VOKD Poruba
Nejproduktivnější hráč:Ivo Jelšík, Mario Kalina, Petr Řezáč 4 b.
střelec:Ivo Jelšík 3
nahrávač:Mario Kalina, Petr Řezáč, Vojtěch Bartoš, Daniel Špok 2
+/-:Marian Mlynář +5
trestné minuty:Petr Tomis 18
% úspěšnost zákroků:Andreas Kubáň 95,95
průměr branek na zápas:Andreas Kubáň 1,47

HC Dukla Jihlava
Nejproduktivnější hráč:Dan Kotlík 4 b.
střelec:Adam Zeman 3
nahrávač:Jan Zelený 3
+/-:Dan Kotlík, Martin Kuřítko +7
trestné minuty:Martin Vysloužil 25