PŘESTUPY 2021/2022: Otázka brankářů vyřešena! Přichází Adam Brízgala

PŘESTUPY 2021/2022: Otázka brankářů vyřešena! Přichází Adam Brízgala

Lukáš Bajgar, 14.05.2021
HC RT TORAX Poruba 2011 pro nadcházející ročník může spoléhat na služby tří brankářů, lotyšského Muštukovse, talentovaného Slíže a nově také na sparťanského rodáka Brízgalu.

Adam Brízgala se porubskému fanouškovi vybaví především z kladenského působení v posledních ročnících, kde se de facto usadil po návratu z juniorských soutěží za Oceánem. V loňské sezoně se představil třinácti zápasech základní části s procentuální úspěšností 90,5 %, v playoff zasáhl do jediného klání.

Dvaadvacetiletý gólman během svých dorosteneckých a juniorských let sbíral pravidelně starty nejen v nejvyšších soutěžích daných kategorií za Spartu Praha, ale také v mnoha reprezentačních výběrech – U16 počínaje a dvacítkou konče.

V osmnácti letech se pak vydal do Ameriky, kde v celcích Muskegon Lumberjacks a Brookings Blizzard získal bohaté zkušenosti, které následně zúročil po svém návratu do Česka právě ve zmíněných Rytířích Kladno. V předloňském ročníku nastoupil také za Ústí nad Labem a České Budějovice.

„Adam Brízgala přichází do Poruby s jednoletou smlouvou s následnou opcí,“ přibližuje generální manažer Pavel Hinner, „v loňské pro Kladno postupové sezoně nedostával tolik příležitostí, nás těší, že jsme s ním domluvili a vyřešili tak otázku hlavní brankářské dvojice. Adam je perspektivní mladý gólman, věřím, že nám pomůže k naplnění našich cílů.“

Statistiky Adama Brízgaly dle EliteProspects.com