PŘESTUPY 2021/2022: Důležitý podpis pro Porubu, Lukáš Kozák pokračuje!

Lukáš Bajgar, 07.06.2021
Kádr HC RT TORAX Poruba 2011 ještě zdaleka není uzavřen, trenéři Šejba – Moravec se mohou opět opírat o defenzivní výkony Lukáše Kozáka.

Slovenský obránce Lukáš Kozák převzal na konci předešlého ročníku kapitánské Céčko, s nímž po vyřazení s Kladnem na dotazy novinářů trpělivě a neurčitě zodpovídal dotazy ohledně své budoucnosti. Skončí – neskončí?

Výbornou novinkou pro příznivce porubského hokeje je, že se devětadvacetiletý bek rozhodl opět spojit síly s HC RT TORAX! „Rozhodl jsem se pokračovat jak kvůli nesplnění cíle z minulé sezony,“ přibližuje důvody, proč Lukáš Kozák svým podpisem stvrdil pokračování angažmá za Ostravany, „tak kvůli tomu, že mi vyhovuje Ostrava polohou a podmínkami, které tam jsou. Zároveň jsem se super cítil s kluky a celkově v klubu.“

V playoff patřil k nejproduktivnějším obráncům týmu, nasbíral hned 7 kanadských bodů za dvě trefy do černého a pět asistencí, čímž se zařadil na celkové čtvrté místo (i s útočníky). V základní části přidal 14 bodů.

„Jsem velmi rád, že se Lukáš rozhodl v Porubě pokračovat,“ těší generálního manažera Pavla Hinnera, „věřil jsem celou dobu, že se Lukáš rozhodne pokračovat a že nám bude chtít pomáhat s klubovými cíli, skvěle zapadl do konceptu celé organizace.“