PŘESTUPY 2021/2022: Defenzívu Poruby posílí plzeňský ranař Michal Houdek

PŘESTUPY 2021/2022: Defenzívu Poruby posílí plzeňský ranař Michal Houdek

Lukáš Bajgar, 12.05.2021
Obrana HC RT TORAX Poruba 2011 po příchodu Michala Houdka čítá již šest potvrzených jmen, pojďme si urostlého hráče ve stručnosti představit.

Zřejmě žádný debut juniorského hráče v extralize nevyvolal tolik emocí, jako se to podařilo právě Michalu Houdkovi. Obrovitý bek (193 cm a 95 kg) naskočil v dresu Indiánů proti domácí Spartě, hned ve svém prvním střídání po dvaceti vteřinách poslal dva Pražany do nemocnice. O tématu se toho mnoho napsalo, jak sám ale uvedl v jednom rozhovoru: „Že mám nálepku? Chci hrát tvrdě a čistě!“

A právě na pozici řízného beka Poruba poslední roky trochu trpěla, sjednat si respekt v brankovišti je stejné důležité, jako sázet na druhé straně branky. Alespoň v moderním hokeji. Michal Houdek patří mezi obávané hráče, přesto mezi neskutečné dříče, pracanty a srdcaře, který za své spoluhráče obětuje duši.

Ač mu zanedlouho bude jedenadvacet let, má zkušeností na rozdávání. V nejvyšší české soutěži stihl 32 utkání, k tomu šest v hokejové Lize mistrů, své si odkroutil v Sokolově a také v druholigových Klatovech. Připsal si také tři starty za reprezentační dvacítku! Když se člověk podívá na jeho statistiky, zaujme především jediná, a to ta podstatná: v +- bodování končívá zřídkakdy v záporu.

„Michal Houdek nám typově zapadá do koncepce nově se rodícího týmu,“ přibližuje generální manažer Pavel Hinner. „Jeho práci nejen před brankovištěm jsme sledovali delší dobu a velice nás zaujal, slibujeme si od něj, že nám zlepší už tak dobrou hru dozadu, tak s ohledem na jeho věk růst jeho potenciálu.“

Statistiky Michala Houdka dle EliteProspects.com