PŘESTUPY 2021/2022: Další věž do obrany! Z Kolína přichází Jakub Husa

PŘESTUPY 2021/2022: Další věž do obrany! Z Kolína přichází Jakub Husa

Lukáš Bajgar, 17.05.2021
Porubský hokej představuje sedmého defenzivního hráče, urostlého Jakuba Husu, jenž přichází po velice vydařeném ročníku u Kozlů z Kolína.

Jakub Husa ve svých třiadvaceti letech patří ke stabilním pilířům druhé nejvyšší hokejové soutěže v Česku, navíc s rostoucí nejen střeleckou chutí! Poslední sezona mu v Chance lize vyšla na výbornou, získat 32 kanadských bodů (10 + 22) a stát se čtvrtým nejproduktivnějším hráčem celku je více než obdivuhodné.

Dalo by se říci, že je Jakub Husa „kus chlapa“ – se svými 194 centimetry výšky a 97 kilogramy se ujme týmového prvenství. „Jakub Husa předváděl v minulém ročníku velice nadstandardní výkony a to nejen v defenzívě, ale i před brankou soupeře,“ těší generálního manažera Pavla Hinnera a pokračuje, „jak jsem již zmínil u Michala Houdka, chceme posílit důraz jak před naší bránou, tak potřebujeme hráče s jistotou na puku v klíčových momentech hry, doufáme, že Jakub splní obojí.“

Liberecký odchovanec se v juniorském věku už pravidelně objevoval na soupisce Benátek nad Jizerou, kde strávil necelé tři ročníky. Následně putoval do Prostějova, aby jednoletou a veleúspěšnou zastávku v Kolíně vyměnil za působení v Porubě.

Pro zajímavost uvádíme, že v minulé sezoně získal Jakub Husa proti HC RT TORAX Poruba 2011 ve dvou vzájemných utkáních hned tři kanadské body za jednu trefu do černého a za dvě asistence.

Statistiky Jakuba Husy dle EliteProspects.com