PŘESTUPY 2020/2021: Do ofenzívy přichází drsňák Jakub Hajný

PŘESTUPY 2020/2021: Do ofenzívy přichází drsňák Jakub Hajný

Lukáš Bajgar, 18.12.2021
Porubská ofenzíva hlásí druhou posilu během reprezentační přestávky, po kanadském Carterovi může trenér Režnar spoléhat také na urostlého Hajného.

Před pár dny oslavil pětadvacáté narozeniny, nyní se Jakub Hajný přesouvá z extraligového Kladna do Ostravy, kde bude hájit barvy porubského HC RT TORAX.

„Kuba přichází formou hostování do konce sezóny,“ přibližuje generální manažer Pavel Hinner, „jednak potřebujeme vzhledem k marodkám rozšířit kádr a jednak je Jakub Hajný urostlý hráč, o jehož důraz se budeme moci opřít v útočné fázi hry.“

V posledním ročníku pomohl Jakub Hajný k postupu Rytířů mezi elitu 13 kanadskými body (4+9), letos rozšířil své statistiky prozatím o jednu asistenci. Se svými 189 centimetry a 95 kilogramy živé váhy přirozeně dostává roli bořiče obranných linií a k ráně nemá také daleko. V sezoně 2018/2019 inkasoval 120 trestných minut, tehdy poprvé pomohl Jágrovu celku k postupu.

Zkušenosti ale sbíral i v prvoligovém Prostějovu či Ústí nad Labem, své si odehrál také v Hodoníně (za tamější Drtiče si proti Porubě ve druhé lize připsal dva body za gól a přihrávku).

Statistiky Jakuba Hajného dle EliteProspects.com